КНУТД ОТРИМАВ СТАТУС-ЗВАННЯ «ВИБІР УКРАЇНИ 2016»

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ: ВІД МИНУЛОГО ДО СЬОГОДНІ

У документації знаходимо датою заснування нашого університету1 жовтня 1930 року. Саме тоді відбувся урочистий акт відкриття Київського політехнічного інституту шкіряної промисловості, створеного рішенням Вищої ради народного господарства на базі Київського політехнічного інституту. Ця подія й поклала початок відліку славетної історії сучасного Київського національного університету технологій та дизайну. Проте, перші витоки створення нашого університету сягають кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Засновниками навчального закладу були: Гінзбург Олександр Маркович (директор), доцент Котов Михайло Павлович (пізніше професор, доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки), професор Соколов Юрій Дмитрович (згодом член-кореспондент АН УРСР), професор Душський П.Є., доцент Казанський М.Р. (пізніше доктор технічних наук, професор), Нікітін В.М., Поспєхов Д.А., Тополянський М.Г. та інші. Відомо, що до складу інституту входило 3 факультети: хіміко-технологічний, механіко-технологічний, інженерно-економічний.

Уже сьогодні Київський національний університет технологій та дизайну – це навчальний заклад IV рівня акредитації, в якому навчається понад 10 тисяч студентів на 7 факультетах, в інститутах та коледжах Науково-інноваційну діяльність університету забезпечують 18 наукових шкіл, 2 мистецькі школи, 6 наукових напрямів економічного спрямування та 33 наукові лабораторії.

Плідна робота викладачів і науковців університету дозволила утримувати достойні місця у національних та міжнародних рейтингах

Головним здобутком колективу університету є успішне входження в коло найкращих дизайнерських ВНЗ світу в 2017 році – 75 місце в рейтингу The Top 100 Fashion Schools In The World 2017 (ТОП-100 дизайнерських ВНЗ світу), при чому наш Університет є єдиним представником українських ВНЗ і навіть ВНЗ Східної Європи.

Сьогодні університет розвивається як великий науково-дослідний комплекс, зберігаючи все краще від класичного університету та реалізуючи програми інноваційного розвитку. Однією з основних стратегічних цілей є підвищення конкурентоздатності серед провідних європейських науково-освітніх центрів. Ми знаходимось на шляху інтеграції у європейський освітній, науковий та інформаційний простір.

04.10.2017