КНУТД СЕРЕД ТОП-100 КРАЩИХ ДИЗАЙНЕРСЬКИХ ШКІЛ СВІТУ
КНУТД

Київський національний університет технологій та дизайну
ЦЕНТР КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВ
ТАРАН Тетяна Олександрівна

Директор, режисер-постановник

Основною метою роботи Центру культури і мистецтв є сприяння духовному розвитку студентів засобами культурно-мистецької та просвітницької роботи, пропаганда українського класичного та народного мистецтва, формування у молоді національної самосвідомості, активної громадянської  позиції, прагнення до здорового способу життя; створення умов для реалізації творчого потенціалу та нових творчих ініціатив студентства. А також: проведення творчо-професійних та інших культурно-мистецьких заходів, створення та функціонування клубів за інтересами, гуртків художньої самодіяльності, тощо на базі університету. 

Центр культури та мистецтв на регулярній основі залучає до спілкування зі студентською молоддю видатні академічні колективи та діячів культури України – героя України, Лауреата національної премії ім. Т. Г. Шевченка, народного артиста України Анатолія Паламаренка, Національний заслужений академічний український хор України ім. Г. Верьовки, Національний академічний оркестр народних інструментів України, Національну заслужену капелу бандуристів України, Український академічний фольклорний ансамбль «Калина», чоловічий гурт «Козацькі забави».

 

 

Учасники гуртків художньої самодіяльності гідно представляють наш університет на мистецьких фестивалях, конкурсах, оглядах  в Україні та далеко за її межами.

Крім організації роботи колективів художньої самодіяльності Центр культури і мистецтв також організує і сприяє проведенню традиційних для університету вечорів факультетів, відзначенню святкових днів та урочистих подій, традиційного фестивалю мистецтв для першокурсників «Золота осінь», новорічних вечорів відпочинку, благодійних програм для дітей-інвалідів, творчих конкурсів, зустрічей з провідними майстрами мистецтв України, творчими колективами – «Мистецькими зірками України», а також традиційної зустрічі випускників всіх поколінь «Зустріч з юністю».

  

Всіма творчими  коллективами  керують професійні спеціалісти, лауреати міжнародних конкурсів, заслужені працівники культури України.

Співробітником Центру культури та мистецтв є народний артист України Вадим Дмитрович Крищенко, поет – пісняр, почесний доктор Київського національного університету технологий та дизайну, який вносить вагомий внесок в національне, естетичне та патріотичне виховання молоді та співробітників нашого університету.

 

Декілька разів на рік проходять творчі зустрічі та великі концертні програми «У колі друзів», «Енергія мелодії та слова» та інші, народного артиста України Вадима Дмитровича Крищенка, в яких беруть участь майстри українського вокального мистецтва, а також студенти нашого університету. Всі глядачі приємно вражені різноманіттям поетичної палітри  шанованого Вадима Дмитровича, його громадською позицією, відчуттям болю за долю України та вмінням через поетичне слово дати надію на краще.

На регулярній основі в Центрі культури та мистецтв працюють 12  творчих осередків:

 • Народний ансамбль естрадного танцю «БУМ» під керівництвом Тетяни  Баранової;
 • Народний вокальний ансамбль «SMILE», художній керівник - лауреат міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Марина Керусенко;
 • Школа бального танцю «Вчимось красиво танцювати», яку очолює заслужений працівник культури України  Олег Євгенович Касьянов;
 • Арт – гурт «Механушки», який було створено в 1998 році, як СТЕМ факультету ТОСУ (МКТ), в теперішній час він запрошує до себе студентів всіх факультетів та готує кумедні мініатюри із студентського життя, керівник  – Олена Овчаренко;
 • Студія театрального мистецтва під керівництвом режисера й актора  Олександра Білери;
 • Студія Етно - джазу, під керівництвом музиканта-ексцентрика Михайла Твердого, рекордсмена «Книги рекордів України», який грає на 200 музичних інструментах, майструє та зібрав найбільшу колекцію музичних інструментів в Україні;
 • Школа рисунка «Майстерність», яку очолює викладач факультету дизайну відомий художник  Михайло Руденко;
 • Студія народної пісні  «Червона калина» під керівництвом лауреата міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Тетяни  Кисляк;
 • Клуб КВК, який охоплює команди всіх факультетів університету;
 • Студія сучасного танцю;
 • з вересня 2014 року за ініціативи директора Центру культури та мистецтв Таран Тетяни Олександрівни відкрито роботу «Школи  лідерів», а з лютого 2015 року -  Жіночий клуб «Рада».

Гуртки художньої самодіяльності та клуби за інтересами об’єднують більше 600 студентів.

 

 

 

Ансамбль «БУМ» - переможець багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, постійний  учасник сучасних та традиційних мистецьких фестивалів, міських та державних культурно-мистецьких заходів.

Народний ансамбль естрадного танцю «БУМ» заснований у 2003 році. Почесне звання «народний» присвоєно ансамблю постановою колегії Київського міського управління культури у 2009 році. Репертуар ансамблю складається з емоційних, яскравих, стильних, різних за настроєм та сюжетом номерів, в яких вдало поєднані майстерність та артистизм виконання. 

 

 

В 2017 році ансамбль «БУМ» підтвердив своє звання «народний».

 

 

Народний ансамбль естрадного танцю «БУМ» веде активну творчу діяльність: брав участь у урочистому відкритті НСК «Олімпійський», 2011р.), щорічно проводить сольні концерти та виступи в університеті, інших містах України, неодноразовий переможець Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та  конкурсів:

 • Всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний фестиваль «Біле озеро» (м. Кузнецовськ);
 • Міжнародний хореографічний фестиваль-конкурс «Містерія танцю» (м. Київ);
 • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «ArtВесна» (м. Київ);
 • Міжнародний фестиваль-конкурс «TalentShow» (Швеція, м. Стокгольм);
 • Міжнародний фестиваль-конкурс  танцю «АRT-BOMB international» (м. Харків);
 • Дні культури Уркаїни в Барселоні (Іспанія);
 • Міжнародний фестиваль «Доля» (Україна, м. Київ);
 • Всеукраїнський молодіжний мистецький фестиваль «Кобзареві джерела» (м. Канів);
 • Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтва «Musicstart»(м. Львів, 2014р.).

Метою більшості Всеукраїнських фестивалів є збереження, розвиток та пропаганда української культури.

 

 

 

Народний вокальний ансамбль «SMILE» - переможець міського конкурсу самодіяльного мистецтва серед ВНЗ м. Києва, учасник багатьох фестивалів та конкурсів мистецтв, Всеукраїнських, міських, районних та університетських культурно-мистецьких заходів. В репертуарі ансамблю: духовні, народні, сучасні українські пісні та популярні пісні народів світу. Учасниці ансамблю співають на багатьох мовах світу.

Щорічно, починаючи з 2014 року, творча молодь нашого університету, солісти народного вокального ансамблю «СМАЙЛ» та іноземні студенти беруть участь у міжнародному пісенному конкурсі «Доля», стаючи його лауреатами.

 

 

В 2016 році наш університет представляли солістка народного вокального ансамблю «Смайл» Кароліна Гаврилюк та іноземні студенти з різних країн світу у складі вокального ансамблю «FREEDOM».

  

 

Театральна студія, яка об’єднує студентів нашого університету та Київського коледжу, кожного року звітує не тільки новими творчими номерами, а й театральними постановками. В 2016 році студенти, співробітники університету та їх діточки відвідали декілька театральних прем’єр: мюзикл «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», одноактні п’єси за оповіданнями О. Генрі, Новорічні дитячі вистави. Також учасники студії виїздять з благодійними виставами до діточок-біженців протягом року.

 

 

 

 

 

З метою популяризації української народної пісні, продовжує свою роботу Студія народної пісні «Червона калина», до складу якої з нового 2016 -2017 навчального року долучилися іноземні студенти. Учасники студії постійно беруть участь в усіх культурно-мистецьких та представницьких заходах нашого університету.

  

 

Учасники Школи бального танцю «Вчимось красиво танцювати» крім участі в усіх культурно-мистецьких заходах університету, щороку в дні зимових канікул беруть участь у міжнародному проекті «Вальс. Вальс. Вальс…», який проходить у багатьох містах та країнах Західної Європи.

 

 

Унікальний музикант-ексцентрик, лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів артистів естради  Михайло Твердий, художній керівник Студії етно-джазу, представляв наш університет на 1-му Всеукраїнському фестивалі серед студентів та професіональних гармоністів «Чарівна гармонь України», який проходив в стінах нашого університету.

 

В 2016 в університеті розпочав роботу музей музичних інструментів України, який відвівали першокурсники всіх факультетів та співробітники, ознайомившись с програмою «Подорож у світ музичних інструментів», яку презентував Михайло Твердий.

  

Вперше в стінах університету, за підтримки Центру культури та мистецтв, було проведено Всеукраїнський вечір пам’яті видатного поета-пісняра, лауреата Шевченківської премії Дмитра Омеляновича Луценка «Багряне золото» за участю гуртків художньої самодіяльності університету, запрошених колективів, виконавців та відомих діячів мистецтв України. Режисер – постановник – директор Центру культи та мистецтв Таран Тетяна Олександрівна.

 

Творча молодь університету постійно бере участь у багатьох  мистецьких та творчо - професійних заходах, таких як:

 • урочиста церемонія закриття Всеукраїнської виставки «Експо-зірка»,
 • Міжнародна конференція «Енергоефективний ВНЗ»,
 • Міжнародний День Молоді,
 • День Києва,
 • Міжнародний конкурс молодих модельєрів та дизайнерів «Печерські каштани» та інших.

Творча молодь університету разом зі студентським активом кожного року проводить благодійні Новорічні програми для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, даруючи малюкам творчі вистави та численні смачні подарунки.

  

Навесні, за ініціативи Центру культури та мистецтв, проходять благодійні концерти у Київському міському госпіталі.

  

 

В квітні 2016 року найчисленніша творча делегація нашого університету брала участь у першому відкритому фестивалі «KYIV OPEN SMILE», який було організовано Київською міською адміністрацією. Наш університет представляли: творчі колективи, команда флеш-мобу, аніматори та спортсмени.

Щорічно художні колективи Центру культури та мистецтв звітують великими концертами та оновлюють свій репертуар, кожного року запрошуюсь до творчих осередків першокурсників – гідну зміну, яка приймає творчу естафету нашого славетного університету.