Участь викладачів у роботі кафедри здійснюється у таких формах: науково-дослідна робота, участь у наукових конференціях, конкурсах; участь у винахідницькій діяльності; відображення результатів досліджень у наукових виданнях.
Викладачі, аспіранти та студенти кафедри здійснюють наукові дослідження за сучасними актуальними темами та беруть участь у регіональних та міжнародних конференціях, семінарах. За результатами наукових досліджень за останні роки співробітниками кафедри опубліковано біля більш ніж 1200 праць наукової та навчально-методичної літератури різними мовами. Ефективність наукової роботи підтверджена збільшенням за останні роки кількості наукових публікацій та їх цитованості у журналах і матеріалах конференцій, що входять до наукометричних баз Scopus, Web of Science тощо. За останні роки членами кафедри видано понад 50 монографій, підручників та навчальних посібників.
Державна премія України в галузі науки і техніки 2014 року за наукову роботу «Волокнисті матеріали та вироби легкої промисловості з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями» присуджена професору Колосніченко М.В. з колективом науковців КНУТД.
Науково-дослідна робота науково-педагогічних працівників кафедри виконується за трьома науковими напрямами:
- Культурологія, естетика, конструктивно-функціональна проблематика дизайну в контексті етнокультури, екології та систем життєзабезпечення людини (науковий керівник: проф. Колосніченко М.В.);
- Дизайн-ергономічне проектування захисного одягу та виробів різного призначення (науковий керівник: д.т.н., проф. Остапенко Н.В.);
- Теоретичні основи дизайну одягу на основі тектонічного підходу (науковий керівник: д.т.н., проф. Пашкевич К.Л.).
Результати наукової роботи за напрямом «Створення конкурентоспроможного спеціального захисного одягу» покладено в основу ДСТУ 4366:2005 «Одяг пожежника захисний. Загальні технічні вимоги та методи випробувань». Науковим колективом лабораторії якої удосконалено методи оцінки показників теплозахисних властивостей пакетів спецодягу, виготовлено оригінальні пристрої та запропоновано способи визначення теплозахисних характеристик матеріалів і пакетів, про що свідчать патенти України на винаходи, корисні моделі, промислові зразки.
Розроблені різновиди термозахисного спеціального одягу багаторазово демонструвалися в експозиціях виставок міжнародного і всеукраїнського рівня.
Результати досліджень розроблених термозахисних комплектів підтверджено актами впровадження, технічними умовами, патентами України на промислові зразки. Розробки впроваджено у пожежно-рятувальних підрозділах, нафтогазовому комплексі та експлуатується гірничорятувальниками при ліквідації аварій у підземних видобутках тощо.
Під керівництвом д.т.н., проф. Колосніченко М.В. проведені дослідження та впроваджені результати у виробництво відповідно госпдоговору №548 від 20.05.2008р. на тему «Розробка технічних умов на захисний одяг пожежника «Меркурій».
Викладачі кафедри працювали над науково-дослідною роботою ДБ 16.04.59 «Розробка раціональної структури асортименту ергономічного одягу військовослужбовців з прогнозованими властивостями із негорючих термостійких матеріалів» у Київському національному університеті технологій та дизайну 2017-2018 рр. Проводиться робота над науково-дослідною роботою ДБ 16.04.65 «Розробка дизайн-ергономічних рішень захисного, форменого одягу для військовослужбовців в умовах впливу різних видів небезпеки і оцінювання ризиків» (2019-2021 рр.), ДБ 16.04.68 «Проектування військового та корпоративного одягу на основі теоретичних засад ергономіки і дизайну» (2020-2022 рр.).


Експозиції наукових і творчих розробок кафедри ЕД
Під керівництвом проф. Колосніченко М.В. і проф. Пашкевич К.Л. виконуються роботи з проектування моделей одягу на основі сучасних комп’ютерних технологій. У співпраці з розробниками САПР «JULIVI» (фірма САПРЛегпром, м. Одеса) виконуються наукові розробки у галузі автоматизації етапів проектування і тривимірного геометричного моделювання форми одягу.
На кафедри діють 5 наукових гуртків – «Створення нових видів спеціального, виробничого, форменого, спортивного одягу з прогнозованими характеристиками» (проф. Колосніченко М.В.), «Дизайн-проектування одягу на засадах тектонічного підходу із застосуванням сучасних комп’ютерних технологій» (проф. Пашкевич К.Л.), «Дизайн-проектування ювелірних виробів та аксесуарів із застосуванням комп'ютерних технологій» (доц. Винничук М.С.), «Методологія проведення дослідницької діяльності в сфері дизайну» (доц. Струмінська Т.В.).
Наукові та творчі розробки кафедри ЕД
В рамках Всеукраїнського проекту «Стиль сучасної школи», що був включений в програму Міжнародного фестивалю моди Kyiv Fashion викладачами та студентами кафедри розроблено колекцію шкільної форми в номінаціях «Шкільний стиль» та «Святковий настрій». Викладачі кафедри взяли участь у засіданні Круглого столу з обговорення проблемних питань та перспектив розвитку і стимулювання виробництва товарів шкільного асортименту, відродження української індустрії шкільного одягу та взуття за участю виробників, дизайнерів, представників центральних органів виконавчої влади.

Колекція шкільної форми «Святкове повсякдення»
Результати наукових досліджень викладачів та аспірантів кафедри доповідались на конференціях різного рівня, семінарах, засіданнях круглих столів, в тому числі на Міжнародній науково-технічній конференції «Education and science in the 21st century» (27 жовтня 2016р., м. Вітебськ, ВГТУ), IІ Міжнародному науково-практичному конгресі «Міське середовище – ХХI ст. Архітектура. Будівництво. Дизайн» (2016р., НАУ), XIV Міжнародній науково-технічній конференції Mat-Eco-Shoes 2016 «Innovations, Smart Technologies, Health And Ecology In Footwear And Leather Industry» (21-22 листопада 2016 р., м. Краків, Польща), Міжнародній науково-практичній конференції «Моделирование в технике и экономике» (2016р., м. Вітебськ, ВГТУ), Міжнародній науково-технічній конференції «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку» (24-25 листопада 2016, м. Харків, Харківська державна академія культури), II Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасний стан легкої і текстильної промисловості: інновації, ефективність, екологічність» (2016 р., ХНТУ, м. Херсон), Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми розвитку архітектури, містобудування, дизайну та мистецтва» (16-18 травня 2016 р., м. Полтава), Всеукраїнській науково-теоретичній конференції «Інтерпретація як інструмент культурологічного дискурсу» (2016, м. Київ, Інститут культурології НАМ України), Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психолого-педагогічні умови розвитку педагогічної майстерності та професійного саморозвитку вчителів спеціалізованих навчальних закладів художньо-естетичного профілю» (18-20 травня 2016 р., с. Мала Білозірка, Україна), ХV Всеукраїнській науково-методичній конференції «Проблеми охорони праці, промислової та цивільної безпеки» (2016 р., НТУУ "КПІ", м. Київ) тощо.
Викладачі кафедри ЕД беруть активну участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми сучасного дизайну», яку проводить факультет дизайну КНУТД. На конференції відбувається обмін досвідом та результатами наукових досліджень з актуальних проблем дизайну, творча співпраця дизайнерів, митців, науковців у галузі дизайну та мистецьких спеціальностей України, інших країн Європи та світу тощо.
Вже традиційними є наукові контакти на заходах різного рівня, на міжнародній науково-технічній конференції співробітників, докторантів і студентів (Молдова, м. Кишинів, Технічний Університет Молдови), ІІІ міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та практика дизайну» (м. Київ, НАУ), IV міжнародній науково-практичній конференції наукової молоді і студентів «Сучасні проблеми розвитку легкої і харчової промисловості» (м. Євпаторія, Східноукраїнський НУ ім. В. Даля), ХХ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інноваційний потенціал української науки – ХХI сторіччя» (м. Запоріжжя), міжнародній науковій конференції «Новітні технології в текстильній промисловості» (м. Хмельницький, ХНУ), міжнародній науково-практичній конференції «Легкая и текстильная промышленность: современное состояние и перспективы» (м. Херсон, ХНТУ), всеукраїнській науково-практичній конференції за участю іноземних вчених «Сучасні технології в легкій промисловості та сервісі» (м. Хмельницький, ХНУ), всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Дизайн-освіта майбутніх фахівців на сучасному етапі освітньої практики» (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка) тощо.
Важливим показником діяльності кафедри є кількість і якість підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації. Збільшується питома вага науково-педагогічних працівників, які мають наукові ступені та вчені звання. За останні роки під керівництвом викладачів кафедри захищено 15 дисертацій, серед яких 8 кандидатів технічних наук є членами кафедри. У рамках діяльності викладачів кафедри, організовуються круглі столи, конференції, семінари та здійснюється наукове співробітництво з іншими студентськими організаціями України та світу.
Наукові школи

Керівник наукової школи – Колосніченко Марина Вікторівна, доктор технічних наук, професор, декан факультету дизайну Київського національного університету технологій та дизайну, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.
У витоках наукової школи стоїть к.т.н., професор Третьякова Л.І. (1931-1994рр.), яка підготувала к.т.н. Колосніченко М.В. та більш ніж 17 кандидатів технічних наук, що продовжили та розвинули науковий напрям. Засновником наукової школи «Дизайн, ергономіка та технічна естетика» є доктор технічних наук, професор, декан факультету дизайну Київського національного університету технологій та дизайну Колосніченко Марина Вікторівна.
Науковцями проводяться теоретичні та експериментальні дослідження за відповідною науковою тематикою, що дозволило сформувати проектну концепцію та прогностичні моделі формування та дослідження творів дизайну; розширення творчих та наукових пошуків, концептуальних підходів, методів створення дизайн-об’єктів на основі використання синтезу традиційних та новітніх методів моделювання.
У складі наукової школи 19 кандидатів та 4 доктори наук. Спадкоємність в напрямах досліджень забезпечена кількісною і якісною підготовкою наукових кадрів вищої кваліфікації. Колосніченко М.В. підготувала 4докторів (Третякова Л.Д., Остапенко Н.В., Пашкевич К.Л., Чупріна Н.В.) та 13 кандидатів наук (Полька (Барковська) Т.О., Остапенко Н.В., Слітюк О.О., Кожушко Р.Ю., Цесельська (Луцкер) Т.В., Струмінська Т.В., Винничук М.С., Ніколаєва Т.І., Васильєва О.С., Приходько-Кононенко І.О., Омельченко Г.В., Фролов І.В., Головчанська Є.О.). Професор Остапенко Н.В. підготувала 2 кандидатів наук (Рубанка А.І., Токар Г.М.). Професор Пашкевич К.Л. підготувала 2 докторів філософії: Герасименко О.Д., Лю Цзянсінь (громадянка КНР). Готуються до захисту 2 докторських дисертації.
Активна педагогічна діяльність наукової школи підтверджена також підготовкою кадрів вищої кваліфікації керівниками наукових напрямів за спеціальностями «Дизайн», «Технології легкої промисловості».
Про багаторічну наукову діяльність свідчить публікаційна активність представників наукової школи (більш ніж 900 наукових праць, зокрема монографії, навчальні посібники, Державні стандарти, патенти України на корисні моделі та винаходи тощо).
Наукове співробітництво
Кафедра виконує Договори про стратегічне партнерство між інститутом енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»», Технічним університетом Молдови та нашим університетом.
Кафедра співпрацює у сфері освітньої та наукової діяльності з фахівцями фірми САПРЛегпром (м. Одеса, Україна), які є розробниками (САПР) JULIVI, НВО Грація, розробниками САПР Грація (м. Харків, Україна), ТОВ «Дана – Мода» (м. Київ), ТОВ «Укртекстиль» (м. Київ), «Будинок моди Стельмашов» (м. Київ), концерном «Воронін» (м. Київ), ТОВ НВП «ТЕМП-3000» (м. Ворзель), ТОВ «НВП «Ікар» (м. Київ), ТОВ «Зовнішторгбуд» (м. Київ), Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту, на яких наукові розробки викладачів, аспірантів та магістрів кафедри впроваджуються у виробництво та експлуатацію.
Разом з фахівцями фірми САПРЛегпром на кафедрі створено та облаштовано навчально-наукову лабораторію сучасною комп’ютерною технікою та периферійними пристроями: плоттером і дигитайзером.
З метою просування розробок КНУТД на ринок легкої промисловості, зокрема, в сфері забезпечення обороноздатності країни, встановлення нових контактів з підприємствами - учасниками ринку, активізації розповсюдження інформації про університет підготовлено експонати та апробовано на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека» (2016-2019 рр.):комплект захисного одягу пожежника «Меркурій», комплект спеціального захисного одягу пожежника, комплект аварійно-рятувального спеціального одягу «ТАРК-12», комбінезон чоловічий для танкістів та членів екіпажів бойових броньованих машин тощо.
За ініціативи Торгово-промислової палати України та Київської міської державної адміністрації 27 травня 2016 року у конгресно-виставковому центрі Chamber Plaza ТПП відбулась виставка «Зроблено у Києві» у рамках національного проекту серії виставкових заходів «Зроблено в Україні», де вперше єдиною експозицією було представлено інноваційну і наукоємну продукцію учасниківКластеру легкої промисловості, а саме вироби спеціального призначення, одяг для комунальних служб міста.