Кафедра сприяє розвитку у здобувачів освіти уявлень про доленосні події та трагічні сторінки в історії українського народу, формуванню почуття національної гідності, патріотизму, толерантності, пошуку спільної платформи вирішення глобальних соціокультурних перетворень, поширенню соціогуманітарних знань та нових наукових ідей, вихованню любові до рідного краю, збереженню традицій, звичаїв, обрядів, духовної культури українського народу.
Здоровий спосіб життя та позитивне мислення, які допомагають долати життєві труднощі, плекання естетичних почуттів, суджень, уміння розуміти та цінувати витвори мистецтва, розвиток художнього смаку, творчої уяви, креативності, підвищення рівня художньо-естетичної освіченості – важливі складники виховної та просвітницької роботи кафедри.
Варто згадати заходи, що організовує кафедра: Шевченківські дні, Сковородинські навчання «Пізнай себе», відзначення знаменних та пам’ятних дат: Дня Соборності України, вшанування пам’яті загиблих під час Другої світової війни, Голодомору 1932–1933 рр., Чорнобильської трагедії, визволення України від фашистсько-німецьких загарбників, Революції гідності, Дня Конституції України; проведення творчих конкурсів та артпроєктів до Дня вишиванки, Великодніх та Різдвяних свят.
Кафедра сприяє формуванню у студентства естетичних смаків, почуття прекрасного (як приклад можна назвати такі заходи: майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, писанкарства, літературні вечори в рамках відзначення Міжнародного дня поезії), уявлення про роль сім'ї та родинні цінності, які підтримуються та закріплюються в рамках підготовки й відзначення Міжнародного дня матері та Міжнародного дня сім’ї.
З метою пізнання історії, культури України та світу, викладачі кафедри ініціюють краєзнавчі вікторини, фотовиставки студентських робіт «Кожному мила своя сторона», «Світе тихий, краю милий, Моя Україно… », відвідування музеїв Києва та України, створення студентами анімованих презентацій – віртуальних екскурсій вітчизняними музеями та музеями світу.
 |
 |
Круглий стіл до Дня вишиванки |
«Великодня світлиця» – майстер-клас з писанкарського мистецтва |
Викладачі кафедри активно залучають молодь до наукового життя, самостійних досліджень. Під керівництвом викладачів кафедри студенти готують доповіді на міжнародні та всеукраїнські конференції, круглі столи та наукові семінари внутрішнього рівня.

Сковородинські навчання «Пізнай себе»

Філософські читання з нагоди Міжнародного дня філософії
У 2020 році було опубліковано 4 статті та 42 тези студентів, у 2021 році опубліковано – 1 статтю та 32 тези.



Онлайн – навчання студентів 1 курсу
(спеціальність 034 Культурологія)
Студенти залучаються і до розробки стартапів. Так у рамках Всеукраїнської конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості» було підготовлено стартапи «З Україною в серці» (Черняк Д., Множинська Р., Бівалькевич Є., 2020 р. ), «Сучасний гуманітарний простір» (Черняк Д., Кадлубович Т., Стаднік Д., 2020 р.), «Використання методу візуалізації при вивченні курсу «Філософія, політологія та соціологія» (Черняк Д., Кадлубович Т., Глузд В. , 2021 р.).
