КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

Міжнародна академічна мобільність

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ

Українсько-польський освітній проект «Scientific Fun - наукові пікніки в Україні»

21 вересня 2014 року Київський національний університет технологій та дизайну - вперше взяв участь в українсько-польському освітньому проекті «Scientific Fun - наукові пікніки в Україні» - неформальному заході з популяризації науки серед молоді. Проект, що направлений на розвиток новітньої наукової еліти в Україні, вже другий рік поспіль проводиться у Києві та інших містах України. Координатором проекту є Центр Міжкультурних Ініціатив (Варшава) у партнерстві з Центром Науки Коперника (Варшава), за фінансової підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи та програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука.

Цього разу «Scientific Fun» відбувся у столичному парку імені Т. Шевченка за участі більш, ніж 15 університетів м. Києва та понад 3000 киян та гостей столиці, де кожен охочий мав шанс проробити експеримент власноруч в імпровізованій лабораторії, під супроводом та рекомендаціями професіоналів, поставити будь-які запитання науковцям та відчути себе справжнім ученим-хіміком, фізиком чи робототехніком. Крім цього, на заході були представлені прототипи роботів, безпілотних літальних апаратів, принтера, вертольотів. Також всі бажаючі могли перевірити свої здібності, психоемоційний стан, рівень гемоглобіну в крові, визначити сенсомоторну реакцію, подивитися досліди, які можуть стати в нагоді в домашньому господарстві. Слід зазначити, що для дітей було організовано різноманітні конкурси.

Серед цілей, які ставлять перед собою організатори, було створення території неформального спілкування науковців з молоддю, розкриття природнього хисту всіх охочих до пізнання секретів навколишнього світу, доведення, що наука буквально навколо нас, а експерименти можна провести навіть у домашніх умовах з підручних матеріалів. 

Відділ магістратури КНУТД та факультет економіки та бізнесу взяли на себе відповідальність за організацію однодумців серед студентів-магістрів, щоб на належному рівні представити себе серед інших ВНЗ м. Києва. На учасників проекту була покладена функція роз’яснення всім охочим значимості економічної галузі та знань елементарних точних наук в  їхньому житті, оскільки зазначена тематика була направлена на розвиток людських здібностей в повсякденному житті.

Як наслідок, наш КНУТДівський «пікнік-кошик», що пропонував розширити свої здібності в економічній галузі, зацікавив достатньо велику кількість учасників та гостей заходу.

Популяризація наук проходила не у формі нудних лекцій, а у неформальній обстановці за допомогою майстер-класів, за участю як дорослих так і дітей.

Робота наших учасників була відмічена на високому рівні, як організаторами «Scientific Fun»  так і оваціями киян, що було вкрай приємно.

Результатом участі у проекті «Scientific Fun - наукові пікніки в Україні» стало нагородження Київського національного університету технологій та дизайну та всіх учасників дипломами за внесок у популяризацію науки серед молоді.