КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Факультет управління та бізнес-дизайну

КАФЕДРА ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА БІЗНЕСУ

Талят Енверович БЄЛЯЛОВ,

завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор

Адреса: 01011 м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 4, каб. 4-1420

Контактний телефон: +38 044-256-21-44

e–mail: 

 

 

Положення про кафедру підприємництва та бізнесу

Програма розвитку кафедри підприємництва та бізнесу

 

Про кафедру

Кафедру підприємництва та бізнесу було створено у лютому 2016 року з метою цілеспрямованого запровадження в освітній процес концепції поєднання теоретичної підготовки та формування підприємницького світогляду з практичними навичками у майбутніх фахівців. Сьогодні кафедра функціонує у складі факультету управління та бізнес-дизайну. Вона акумулює в собі високий науково-педагогічний потенціал і є важливою структурною одиницею факультету, що динамічно розвивається. Кафедра підприємництва та бізнесу є випусковою з підготовки фахівців першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 076 – «Підприємництво та торгівля (Підприємництво, торгівля та біржова діяльність)».

Стратегічна мета діяльності кафедри: сформувати освіченого, мислячого підприємця, а також забезпечити ринок праці висококваліфікованими, конкурентоспроможними фахівцями, які мають високі моральні цінності, досконало володіють підприємницькими навичками, знанням та вмінням організаторської та управлінської діяльності, необхідними для успіху на сучасному ринку праці та в майбутньому в умовах стрімкого науково-технологічного прогресу.

Основні цілі та завдання кафедри:

  • у сфері освітньої діяльності – забезпечення високої якості надання освітніх послуг на інноваційній основі шляхом  створення інформаційно-навчального інтерактивного середовища, внутрішньої академічної мобільності впровадження сучасних досягнень науки, реалізації компетентнісного підходу, застосування електронних засобів навчання та управління, підприємницької освіти тощо;
  • у сфері наукової діяльності  – активний розвиток проєктної діяльності науково-педагогічних працівників кафедри, забезпечення їх участі у науково-дослідницьких проєктах, у тому числі в партнерстві з іншими ЗВО, установами, організаціями, формування мережі госпдоговірної тематики та ліцензійних договорів;
  • у сфері міжнародної діяльності – розвиток співпраці із зарубіжними партнерами в контексті спільної участі у міжнародних дослідницьких та освітніх грантових проєктах, програмах академічної мобільності, програмах подвійних дипломів, віртуальної мобільності;
  • у сфері партнерства з бізнесом – активна взаємодія кафедри з підприємницьким сектором, представниками бізнес-структур та успішними випускниками з  метою залучення їх до освітнього процесу, комерціалізації бізнес-проєктів;
  • у сфері профорієнтації – активна робота колективу кафедри щодо популяризації̈ підприємницької діяльності з метою підвищення попиту на спеціальність з-поміж потенційних вступників та виконання ліцензійних обсягів набору.

Головним завданням управління кафедрою підприємництва та бізнесу є гармонізація на різних інтервалах часу впливу зовнішніх процесів з ефективним використанням власних ресурсів для виконання своєї місії та досягнення поставленої мети.

Конкурентними перевагами кафедри підприємництва та бізнесу є:

  • конкурентоспроможні освітні програми;
  • активне залучення до навчального процесу лекторів-практиків:  топменеджерів та висококваліфікованих фахівців провідних компаній України;
  • можливість отримання подвійного диплома;
  • розвиток дуальної форми здобуття освіти.
СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ, ЗА ЯКИМИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Спеціальність:

076 Підприємництво та торгівля

ПЕРШИЙ (БАКАЛАВРСЬКИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Освітньо-професійні програми

«Підприємництво та комерційна діяльність»

«Підприємництво та митно-логістична діяльність»

ДРУГИЙ (МАГІСТЕРСЬКИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Освітньо-професійна програма

«Інноваційне підприємництво та управління Startup проєктами»

ТРЕТІЙ (ОСВІТНЬО-НАУКОВИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Освітньо-наукова програма

«Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

 

Науково-педагогічні працівники

Талят Енверович БЄЛЯЛОВ, завідувач кафедри підприємництва та бізнесу, доктор економічних наук, професор

У 2001 році закінчив із відзнакою Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського за спеціальністю «Фінанси». У 2006 р. захистив кандидатську дисертацію. У 2011 році присвоєно вчене звання доцента. У 2021 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами», тема дисертаційного дослідження: «Теоретико-методологічні засади розвитку підприємницького університету як центру інноваційних технологій».  Автор понад 100 праць наукового та науково-методичного спрямування, в тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus і Web of Science. Вільно володіє англійською мовою (сертифікат В2). Успішний підприємець, має досвід з організації власної справи з 2002 року. Крім власного бізнесу є співзасновником таких провідних компаній як ТОВ «ТAKAVA», ТОВ «OkShina», ТОВ «ЮГ-Трейдинг», Кооператив «Родинний добробут», є розробником online-платформи для профорієнтації та працевлаштування Choizy.

Напрям наукової діяльності: розвиток академічного підприємництва; інноваційні підходи до структурно-функціональної модернізації інфраструктури підприємництва.

Викладає дисципліни: «Організація власного бізнесу», «Бізнес на ринку споживчих послуг»,«Підприємницька та біржова діяльність», «Бізнес-дизайн та управління стартапами».

   

Ірина Анатоліївна ГНАТЕНКО, професор кафедри підприємництва та бізнесу, доктор економічних наук, професор

У 2005 році закінчила з відзнакою Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля та отримала кваліфікацію магістра державної служби. У 2013 році захистила кандидатську дисертацію. У 2015 році присвоєно вчене звання доцента. У 2020 році захистила докторську дисертацію зі спеціальності 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством», тема дисертаційного дослідження: «Формування державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки». У 2021 році присвоєно вчене звання професора кафедри підприємництва та бізнесу. Авторка понад 300 праць наукового та науково-методичного спрямування, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science. Вільно володіє англійською мовою (сертифікат В2). Досвід роботи на державній службі. Нагороджена Почесною грамотою Жовтневої районної ради та Почесною грамотою Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів.

Напрям наукової діяльності – інноваційний  розвиток підприємництва на засадах кластерного партнерства.

Викладає дисципліни: «Критичне мислення та аналітичне забезпечення підприємницької діяльності», «Бізнес-аналіз», «Комерціалізація інтелектуальної власності».

    

Ірина Миколаївна МЯГКИХ, професор кафедри підприємництва та бізнесу, доктор економічних наук, професор

У 1998 році закінчила Українсько-фінський інститут менеджменту та бізнесу та отримала кваліфікацію спеціаліста з економіки. У 2001 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності «Підприємництво, менеджмент та маркетинг». У 2003 році присвоєно звання доцента. У 2015 році захистила докторську дисертацію зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами», тема дисертаційного дослідження: «Методологічні засади управління інтегрованими бізнес-структурами авіапідприємств». У 2019 році присвоєно вчене звання професора кафедри підприємництва та бізнесу. Авторка понад 200 праць наукового та науково-методичного спрямування, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science. Вільно володіє англійською мовою (сертифікат В2). Нагороджена нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти».

Напрями наукової діяльності:  розвиток інтегрованих структур бізнесу підприємництва в Україні, технологічний розвиток підприємницького бізнесу.

Викладає дисципліни: «Міжнародна торгівля», «Інформаційний бізнес», «Проєктна діяльність», «Біржові ринки та торгівля».

  

Вікторія  Геннадіївна МАРГАСОВА, професор кафедри підприємництва та бізнесу, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України

У 1997 році закінчила з відзнакою Чернігівський державний інститут економіки та управління та отримала кваліфікацію спеціаліста з економіки. У 2005 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.08 «Фінанси, грошовий обіг і кредит». У 2007 році присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів. У 2015 році захистила докторську дисертацію зі спеціальності 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством», тема дисертаційного дослідження: «Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці». У 2015 році присвоєно вчене звання професора кафедри фінансової діяльності суб’єктів господарювання і державних установ.   У 2017 році присвоєне почесне звання «Заслужений економіст України». З 2018 року академік економічної Академії наук України. Володіє англійською та польською мовами (сертифікат В2). Авторка понад  200 праць наукового та науково-методичного спрямування, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science. Практичний досвід роботи у сфері економіки та фінансів, ведення держбюджетних НДР, проєктів «Erasmus», «Цифрова Європа » та у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020". Лауреат  освітянської Премії імені Георгія Вороного за вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України та Чернігівської області. Нагороджена Почесною грамотою Чернігівської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток освіти та науки Чернігівщини. Почесний професор Національного університету «Чернігівська політехніка» за особистий внесок у підготовку наукових кадрів.

Напрями наукової діяльності: стійкість національної економіки, економічна, екологічна та національна безпека, інноваційні технології розвитку, управління оборотним капіталом, система вищої освіти.

Викладає дисципліни: «Підприємництво в умовах соціально-економічних трансформацій», «Методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності».

    

Мар’яна Сергіївна ШКОДА, доцент кафедри підприємництва та бізнесу, доктор економічних наук, доцент

У 2008 році закінчила з відзнакою Київський національний університет технологій та дизайну та отримала кваліфікацію магістра з менеджменту. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством». У 2019 році присвоєно вчене звання доцента кафедри підприємництва та бізнесу. У 2021 році захистила докторську дисертацію зі спеціальності 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством», тема дисертаційного дослідження: «Методологічні засади розвитку систем кластерного партнерства національної економіки». Вільно володіє польською та англійською мовами (сертифікат В2). Авторка понад  100 праць наукового та науково-методичного спрямування, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science. Практичний досвід роботи у сфері маркетингу, ведення проєктів ТМ «Rexona» та «Bayer». Нагороджена Подякою  Міністерства освіти та науки України за вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Напрями наукової діяльності: розвиток систем кластерного партнерства, кросс-кластерні утворення, розвиток інноваційного середовища на основі мережевих форм та способів інтеграційної взаємодії бізнес-структур.

Викладає дисципліни: «Основи підприємництва», «Основи електронного бізнесу», «Кластерне підприємництво», «Підприємницький бізнес».

   

Ірина Миколаївна ГОНЧАРЕНКО, доцент кафедри підприємництва та бізнесу, кандидат економічних наук, доцент

У 1998 році закінчила з відзнакою Державну академію легкої промисловості України за спеціальністю «Менеджмент». У 2014 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності). У 2017 році присвоєно вчене звання доцента кафедри підприємництва та бізнесу. Практичний досвід роботи у сфері маркетингу понад 5 років. Вільно володіє англійською мовою (сертифікат В2). Авторка понад  100 праць наукового та науково-методичного спрямування, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science. Нагороджена Подякою Міністерства освіти України, Грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України та за вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

Напрями наукової діяльності: інноваційний вектор розвитку підприємництва, бізнес-процеси в підприємництві.

Викладає дисципліни: «Інфраструктура ринку товарів та послуг», «Бізнес-процеси підприємництва та бізнес-комунікації», «Контролінг».

   

Ніна Анатоліївна КРАХМАЛЬОВА, доцент кафедри підприємництва та бізнесу, кандидат економічних наук, доцент

У 2002 році закінчила Київський національний університет технологій та дизайну і здобула кваліфікацію спеціаліста менеджера-економіста. У 2011 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності). У 2012 році присвоєно вчене звання доцента кафедри менеджменту сфери послуг. Вільно володіє англійською мовою (сертифікат В2). Авторка понад  100 праць наукового та науково-методичного спрямування, у тому числі індексованих у наукометричних базах даних Scopus та Web of Science.

Напрями наукової діяльності: формування організаційного потенціалу структурних трансформацій підприємницької діяльності, управління закладом вищої освіти на засадах інноваційного підприємництва.

Викладає дисципліни: «Підприємництво у сфері торгівельно-посередницьких послуг», «Інноваційне підприємництво», «Посередницька діяльність», «Управління розвитком підприємницьких структур».

  

Іван Валерійович КОБЕРНИК, старший викладач кафедри підприємництва та бізнесу

У 2011 р. закінчив Київський національний економічний університет ім. В Гетьмана та здобув кваліфікацію магістра з фінансів. У 2015 р. захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.03. «Економіка та управління національним господарством», тема дисертаційного дослідження «Механізм управління інноваційним розвитком інтегрованих структур бізнесу в умовах становлення економіки знань». Автор понад 20 наукових праць у вітчизняних і зарубіжних виданнях. Вільно володіє англійською мовою. Має практичний досвід роботи понад 15 років у сфері  web-реклами, телекомунікацій, ІТ та торгівлі. Займав керуючі C-level посади у вітчизняних та іноземних компаніях,  зокрема працював у Vodafone Україна, Milkiland Holding, Integrum Ventures.

Партнер у Performance Marketing Agency.

Напрям наукової діяльності: методологічні засади управління інноваційним розвитком інтегрованих структур бізнесу в умовах післявоєнного відновлення економіки України.

Викладає дисципліни:  «Основи електронного бізнесу», Основи підприємництва.

Яна Іванівна ОНОФРІЙЧУК, асистент кафедри підприємництва та бізнесу

У 2018 році закінчила з відзнакою Київський національний університет технологій та дизайну та отримала кваліфікацію магістра з менеджменту. Вільно володіє англійською мовою. 

Викладає дисципліни: «Основи підприємництва».

  

Еннан Серверович АШИРОВ, асистент кафедри підприємництва та бізнесу

У 2003 р. закінчив Кримський державний інженерно-педагогічний університет та отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Професійне навчання». У 2009 році закінчив Національну академію державного управління при Президенті України та отримав кваліфікацію магістра державного управління. Успішний підприємець, має досвід з організації власної справи з 2003 року, є власником ТОВ «ФАВ КИЇВ». Крім власного бізнесу є співзасновником таких провідних компаній як ТОВ «УКРЮГІМПЕКС», ТОВ «OkShina».

Напрями наукової діяльності: управління підприємницькою та торговельною діяльністю, розробка стратегії та тактики забезпечення високого рівня їх конкурентоспроможності.

Викладає дисципліни: «Основи підприємництва», «Організація власного бізнесу».

  

Навчальні та лабораторні приміщення

Кафедра має сучасну матеріальну базу: 2 лекційні аудиторії, 6 аудиторій для практичних занять, навчально-наукову лабораторію «Навчально-наукова лабораторія сталого розвитку» (4-1403), професорсько-викладацький кабінет (4-1410), комп’ютерні класи,  що оснащені сучасною комп'ютерною та оргтехнікою, кабінет дипломного проєктування, кабінет аспіранта.

У навчально-науковій лабораторії сталого розвитку здобувачі кафедри проводять дослідження проблем розвитку інноваційного  підприємництва; досліджують питання формування та розвитку підприємництва у контексті глобальних цілей сталого розвитку; досліджують актуальні бізнес-ідеї та бізнес-проєкти, які мають перспективу до зростання; виконують наукові роботи до міжнародних та всеукраїнських конкурсів. В лабораторії студенти мають змогу втілити свої стартап-ідеї за допомогою  інноваційного обладнання: 3D-принтера, промислової вишивальної машини Fortever, пістолета для тафтингу. Готові продукти здобувачі реалізують на студентському маркетплейсі  U`SEEK — який власне є стартапом, створеним за участі здобувачів кафедри, таким чином, студенти закріплюють підприємницькі компетентності, проходять шлях від валідації ідеї до реалізації інноваційного продукту.

 

Комплектуючі для дронів, шахові набори, вази, кашпо та ін. – це все інноваційні ідеї студентів другого курсу,
що навчаються за освітніми програмами «Підприємництво та митно-логістична діяльність» і  «Підприємництво та комерційна діяльність» реалізовані з допомогою 3D-принтера

 

Приклади робіт ворсових коврів виконані студентами 1-го та 2-го курсів за допомогою тафтового пістолету

 

Роботи студенток 2-го курсу виконані на промисловій вишивальній машині

 

Матеріально-технічне забезпечення кафедри дає змогу повністю забезпечити освітній процес протягом циклу підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля». Стан приміщень засвідчено санітарно-технічними паспортами, відповідно до чинних нормативних актів.

Навчально-наукова лабораторія сталого розвитку кафедри

Перелік освітніх компонентів кафедри

Спеціальність: 076 «Підприємництво та торгівля»

Для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти:

1. «Основи підприємництва».

2. «Інфраструктура ринку товарів і послуг».

3. «Основи електронного бізнесу».

4. «Підприємництво у сфері торгівельно-посередницької діяльності».

5. «Інноваційне підприємництво».

6. «Організація власного бізнесу».

7. «Бізнес-процеси підприємництва та бізнес-комунікації».

8. «ІТ – технології в бізнесі».

9. «Міжнародна торгівля».

10. «Критичне мислення та аналітичне забезпечення підприємницької діяльності».

11. «Підприємницька та біржова діяльність».

12. «Інформаційний бізнес».

13. «Кластерне підприємництво».

14. «Бізнес на ринку споживчих послуг».

15. «Бізнес-аналіз».

16. «Контролінг».

17. «Бізнес на ринку консультаційних та експертних послуг».

18. «Посередницька діяльність».

Для другого (магістерського) рівня вищої освіти:

1. «Бізнес-дизайн та управління стартапами».

2. «Комерціалізація інтелектуальної власності».

3. «Методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності».

4. «Підприємницький бізнес».

5. «Проєктна діяльність».

6. «Управління розвитком підприємницьких структур».

Для третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти:

1. «Біржові ринки та торгівля».

2. «Підприємництво в умовах соціально-економічних трансформацій».

Для поглиблення практичних знань здобувачів освіти і забезпечення постійного зв’язку між теоретичним і практичним навчанням систематично проводимо тренінг-курси, вебінари, онлайн-майстер-класи та  запрошуємо гостьових лекторів – керівників та топменеджерів провідних компаній України, організовуємо круглі столи, екскурсії на підприємства та організації.

На кафедрі здійснюється системна підготовка та пошук нових форм і методів активізації освітнього процесу – ділові ігри, ситуаційні заняття тощо.

Здобувачі кафедри в процесі вирішення ситуаційних завдань з освітніх компонентів:
«Основи підприємництва», «Організація власного бізнесу», «Інноваційне підприємництво»

Зустріч зі стейкхолдерами освітньо-професійних програм кафедри

Наукова діяльність

Науково-педагогічний колектив кафедри систематично бере участь у науково-дослідну роботі університету, а саме:

  • проводить наукові дослідження за найважливішими науковими і соціально-економічними проблемами за профілем кафедри, проблемами педагогіки вищої школи у тісному зв’язку із завданнями підвищення якості підготовки здобувачів;
  • складає щорічні звіти за підсумками НДР, проводить щорічну атестацію аспірантів кафедри;
  • обговорює завершені науково-дослідні роботи і дає рекомендації щодо їх опублікування, бере участь у впровадженні результатів  досліджень  у практику;
  • розглядає дисертації, які представляють члени кафедри або, за дорученням керівництва університету, інші здобувачі;
  • організовує науково-дослідну роботу здобувачів.

Науково-педагогічні працівники кафедри підприємництва та бізнесу беруть участь у наукових дослідженнях за кафедральними науковими напрямами:

Тематика НДР

Науковий керівник /Виконавці

Очікувані результати

Н/н 32/23  Інноваційний розвиток підприємництва

Науковий керівник: д. е. н., проф. Ганущак-Єфіменко Л. М.

Формування організаційного потенціалу структурних трансформацій підприємницької діяльності 

Виконавці:

к. е. н., доц. Гончаренко І. М.,

к. е. н., доц. Крахмальова Н. А.

Обґрунтування теоретичних та методичних основ формування організаційного потенціалу структурних трансформацій підприємницької діяльності

Актуальні проблеми інноваційного розвитку кластерного підприємництва в Україні

Виконавці:

д. е. н., проф. Гнатенко І. А.

Визначення та аналіз основних проблем інноваційного розвитку кластерного підприємництва в Україні. Розроблення імітаційної моделі управління інноваційним розвитком кластерних структур в підприємництві

Вдосконалення механізму управління інтегрованими бізнес-структурами

Виконавці:

д. е. н., проф. Мягких І. М.

Дослідження актуальних проблемних питань формування інноваційного механізму управління інтегрованими бізнес-структурами

Н/н 51/23 Управління установою вищої освіти на засадах інноваційного підприємництва

Науковий керівник: д. е. н., проф. Бєлялов Т. Є.

Управління закладом вищої освіти на засадах інноваційного підприємництва

Виконавці:

д. е. н., проф. Бєлялов Т. Е.,

к. е. н., доц. Гончаренко І.М.,

к. е. н., доц. Крахмальова Н. А.

Апробація результатів дослідження щодо управління закладом вищої освіти на засадах інноваційного підприємництва

Н/н 52/23 Методологічні засади розвитку системи кластерного партнерства в національній економіці

Науковий керівник: д. е. н., доц. Шкода М. С.

Формування та інноваційний розвиток систем кластерного партнерства в Україні

Виконавці:

д. е. н., доц. Шкода М. С.,

д.е.н., проф. Гнатенко І. А,

к. е. н., доц. Гончаренко І. М.

Розроблення теоретичних і методологічних положень, які відображають концептуально новий підхід до розвитку систем кластерного партнерства в національній економіці 

 

НПП кафедри беруть активну участь у міжнародних та національних проєктах та грантах. Протягом останніх років  виграно 5 грантів міжнародного рівня та 2 національного рівня: «Маркетинговий розвиток екотериторії університету  для рекреації post-COVID осіб» (спільний українсько-турецький науково-дослідний проєкт); «INTREPID-HEI – International Capacity Building in InNovation, Transfer and Entrepreneurship with focus on ShaRed Expertise in Higher Education Institutions;  British Council» (Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України); «DAAD – German Academic Exchange Service» (Впровадження концепції гендерно-чутливого середовища на факультеті підприємництва та права Київського національного університету технологій та дизайну); «Створення освітньої платформи розвитку підприємницьких навичок для соціальної адаптації соціально вразливих верств населення, у т. ч. демобілізованих воїнів, переселенців» спільний Україно-Литовський проект; «National Scholarship Programme of scientific and research of the Slovak Republic; Mobility project Exchange of staff and students from Erasmus+ partner countries KA107 Educational Mobility of Students and Staff with Partner Countries»; «Інноваційна платформа бізнес-освіти на основі кластерного підприємництва для демобілізованих воїнів та переселенців із зони АТО»; Проєкт наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених «Створення інтегрованого відкритого коворкінг-центру інноваційного підприємництва у закладах вищої освіти» за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

За період 2020–2022 рр. на кафедрі виконували такі держбюджетні науково-дослідні роботи: «Створення Хакатон-екосистеми соціальної інтеграції молоді для посилення національної безпеки в умовах запобігання спалаху пандемії СOVID-19»/ "Establishment of the Hackaton ecosystem of social integration of youth to enhance national security in the conditions of prevention of the pandema СOVID-19" (терміни виконання 2021–2022 рр.) – державний реєстраційний номер: 0121U109621 та «Створення університетського енерго-інноваційного Хабу знань для формування системних суспільних змін»/ "Creating a university energy-innovation knowledge Hub for the formation of systemic social change" (терміни виконання 2021–2022 рр.) – державний реєстраційний номер: 0121U109622.

У рамках науково-освітньої діяльності безпосередні контакти кафедри підприємництва та бізнесу  здійснюються з: Академією «Вища Школа  Бізнесу»  (м. Домброва Гурніча, Польща), Вища школа агробізнесу (м. Ломж, Польща), Інститутом демографії та соціальних досліджень імені В. М. Птухи НАН України, ДННУ «Академія фінансового управління», Українською інженерно-педагогічною академією м. Харків, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» в межах угоди КНУТД про науково-освітню співпрацю. 

До науково-дослідної роботи кафедри систематично залучаються  здобувачі кафедри. Здобувачі вищої освіти готують доповіді, беруть активну участь в обговоренні як опоненти. Частина цих робіт трансформується в курсові та дипломні проєкти.

 

Науково-дослідницька підготовка аспірантів

На кафедрі функціонує аспірантура для підготовки докторів філософії за освітньо-науковою програмою  «Підприємництво,  торгівля та біржова діяльність».

Цілі ОНП полягають у підготовці висококваліфікованих фахівців для підприємницьких, торговельних та біржових структур, інтегрованих у світовий науково-освітній простір докторів філософії на основі здобуття ними загальних і фахових компетентностей,  та за рахунок набуття бізнес компетенцій, які здатні здійснювати науково-дослідницьку та проєктно-аналітичну діяльність, науково-обґрунтоване консультування у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, педагогічну діяльність.

ОНП базується на інноваційних проєктних результатах та сучасних наукових дослідженнях у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Програма  спрямована на формування у здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня якісної освітньо-наукової підготовки в основі якої лежить концепція «чотирикутника знань», через набуття компетенцій: загальних, фахових та підприємницько-практичних, шляхом поєднання міждисциплінарних професійних стажувань на профільних підприємствах, формування та розвиток  бізнес навичок у розрізі наукового академічного підприємництва та практичної реалізації через трансфер технологій. Зоорієнтована на партнерство із вітчизняними та закордонними ЗВО та науки, державно-приватним сектором, науковцями та окреслює участь в міжнародних спільних й національних грантових проєктах. Націлена на розвиток індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів та отримання ними практичних навичок комерціалізації власних наукових досліджень на базі освітньо-інноваційного кластера легкої промисловості, стартап руху та бізнес-ініціатив.

 

Наукова мобільність

У 2023 р. науково-педагогічний персонал кафедри та здобувачі вищої освіти взяли участь у роботі Міжнародних наукових та науково-практичних конференцій та форумів за кордоном:

  1. TTK UAS Data and Artificial Intelligence Conference  10th International scientific and practical conference “Modern methods of applying scientific theories”, м. Таллін, Естонія;
  2. 12th International scientific and practical conference “Actual issues of the development of science and ensuring the quality of education”, Італія;
  3. XXVI International Scientific and Practical Conference «SCIENTIFIC TRENDS AND WAYS OF SOLVING MODERN PROBLEMS»,  Франція;
  4. 2nd International scientific and practical conference “Young scientists and methods of improving modern theories” International Science Group, Італія;
  5. XXVII International Scientific and Practical Conference «CURRENT, MODERN AND NEW WAYS OF IMPROVING SCIENTIFIC SOLUTIONS», Італія;
  6. X International Scientific and Practical Conference «Innovative scientific research: theory and practice», Швеція.
Здобувачі вищої освіти

Здобувачі кафедри ведуть активне соціальне та наукове життя, відвідують спеціалізовані виставки, беруть участь у наукових конкурсах, олімпіадах, конференціях різного рівня.

Здобувачі кафедри під час проходження виробничої практики

Соціальне життя студентів, насичене незабутніми моментами

День довкілля (2024 р.)

 

Історія кафедри тісно пов’язана з перемогами студентів та викладачів на різного рівня конкурсах та змаганнях. Студенти Н. Гавриленко, І. Яцук отримали диплом ІI ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Маркетинг, управління персоналом та економіка праці» (2017 р.). Студентка А. Ващенко отримала диплом ІІI ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Економіка транспорту та зв’язків» (2018 р.). 

Студенти Т. Щур, В. Ткач отримали диплом ІI ступеня, О. Поляк – диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2018/2019 н. р. зі спеціальності «Автомобільний транспорт» напрям «Економіка автомобільного транспорту» (2019 р.). Студентка А. Шенєва виборола ІІІ місце в Конкурсі наукових студентських робіт Всеукраїнського рівня з природних, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Легка промисловість (2019 р.). Студентка Ю. Литовка отримала ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм» (2019 р.).  

Студентка В. Георгієва отримала ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2019/2020 навчальному році за спеціальністю «Автомобільний транспорт» напрям «Економіка автомобільного транспорту». Студентка І. Гаркуша отримала ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт зі спеціальності «Підприємництво». Студентки К. Бабій та Д. Вареник отримали ІІІ місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2019/2020 навчальному році за спеціальністю «Автомобільний транспорт» напрям «Транспортне підприємництво».

Студентка А. Павлюк посіла І місце у конкурсі стартапів на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості». Тема стартапу: «Ідея для майбутнього бізнесу «Одяг для душевної гармонії»», 17.11.2020 р.

Переможцями ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів наукових робіт 2020–2021 рр. стали: В. Грицун – диплом ІІ ступеня зі спеціальності «Автомобільний транспорт» напрям «Економіка автомобільного транспорту»; Д. Шадюк – диплом ІІ ступеня зі спеціальності «Економіка АПК та сільського господарства» та А. Наухацька – диплом ІІ ступеня зі спеціальності 076 «Підприємництво».

Переможцями ІІ етапу Всеукраїнських конкурсів наукових робіт 2022–2023 н.р. стали: О. Коховська та Т. Кравченко – диплом І ступеня зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» напрям «Підприємництво».

У 2024 році студенти кафедри беруть активну участь в освітніх програмам «JA Україна», яка  є частиною Junior Achievement – міжнародної спілки некомерційних організацій, які понад 100 років допомагають молоді отримувати знання та навички, що необхідні для формування успішних суб’єктів всесвітньої економіки.

Програми JA успішно розвиваються в 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу, щорічно охоплюючи понад 100 млн молоді.

У березні 2024 р. студенти кафедри були учасниками освітньої програми «Табір  підприємництва» JA Україна, де мали унікальну можливість отримати інноваційні знання з підприємницької діяльності та опанувати нові навички, вирішуючи практичні завдання з допомогою бізнес-менторів.

Участь студентів кафедри в освітній програмі «Табір підприємництва» JA Україна

Перспективи для здобувачів вищої освіти

Поєднання компетентностей за різними напрямами –  підприємництво та торгівля, надає можливість отримати:

  • якісну освіту;
  • престижний диплом;
  • практичні навички, необхідні в майбутній професії;
  • знання, здобуті під час навчання та лекцій висококваліфікованих викладачів та практиків бізнесу;
  • потенціал для кар'єрного зростання;
  • можливості для працевлаштування.

Здобувачі кафедри проходять практику та стажування в провідних компаніях України, таких як:

Форматами взаємоспівпраці зі стейкхолдерами є спільне написання бізнес-кейсів, бізнес-проєктів, організація тематичних робочих груп та спільні дослідження.

На кафедрі функціонує науковий гурток «Розвиток інноваційного підприємництва в економіці знань» (керівник: д. е. н., проф. І. А. Гнатенко). Метою діяльності гуртка є:

  • розвиток інноваційного потенціалу здобувачів  для самостійної інноваційної підприємницької діяльності на основі креативного підходу та отриманих у процесі навчання компетенцій;
  • налагодження взаємозв’язків між студентським об’єднанням, органами місцевого самоврядування, суб’єктами підприємництва, громадськими організаціями та об’єднаннями підприємців;
  • сприяння успішному працевлаштуванню та кар'єрі випускників, формування кадрового резерву з числа здобувачів для замовників проєктів.

Здобувачі кафедри постійно розвивають свої професійні компетентності в рамках роботи наукового гуртка

Випускники

Випускники кафедри підприємництва та бізнесу  мають можливість реалізувати свої знання та вміння на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми власності, організувати власний бізнес у широкому спектрі напрямів підприємницької діяльності.

Випускники освітньо-професійної програми «Підприємництво та комерційна дільність» можуть обіймати такі посади: фахівця з товарознавства, з постачання, зі збуту, інспектора-товарознавця; торговельного інспектора, торгового брокера, (торгового) дилера; комерційного агента, торговельного агента; директора підприємства роздрібної торгівлі, на підприємствах малого й середнього бізнесу (керуючого магазином, керівника малого підприємства, завідуючого секцією та відділу, директора малої торговельної фірми, комівояжера, торговельного брокера (маклера)).

Випускники освітньо-професійної програми  «Підприємництво та митно-логістична діяльність» можуть обіймати такі посади: начальника відділу з експорту; митного інспектора; начальника підрозділів логістики підприємств; менеджера зовнішньоекономічної діяльності; диспетчера з міжнародних перевезень; торговельного брокера; агента з митного оформлення вантажів і товарів; декларанта; спеціаліста відділу закупівель та перевезень.

Професійні компетентності випускників магістерської програми «Інноваційне підприємництво та управління Startup проєктами» дають можливість обирати та обіймати посади: керівника підприємств, установ та організацій; керівника виробничих та інших основних підрозділів; керівника функціональних підрозділів; керівника проєктів і програм; керівника інших функціональних підрозділів; керівника малих підприємств без апарату управління; керівника малих підприємств без апарату управління в промисловості; керівника малих підприємств без апарату управління в комерційному обслуговуванні; керівника інших малих підприємств без апарату управління; менеджера (управителя) підприємств, установ, організацій та їх підрозділів; професіонала у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності; професіонала у сфері управління проєктами та програмами; наукового співробітника-консультанта (проєкти та програми у сфері матеріального та нематеріального виробництва); фахівця з управління проєктами та програмами.

Випускники ОНП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спроможні працювати в науково-виробничих організаціях, в установах науково-дослідницького та інноваційно-виробничого профілю в багатьох сферах підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, у закладах вищої освіти, а також обіймати посади, що потребують кваліфікації 8 рівня НРК.

Випускники мають право обіймати посади: вищих посадових осіб та працівників органів державної виконавчої влади, вищих посадових осіб громадських і самоврядувальних організацій; керівників підприємств, установ та організацій; керівників функціональних підрозділів; фахівців у сфері державної служби, аудиту, маркетингу, ефективності підприємництва, раціоналізації виробництва та інтелектуальної власності (у т. ч. спеціалістів, зайнятих роботою з цінними паперами, та керівників проєктів та програм), а також у галузі економіки (у т. ч. наукових співробітників); науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти).

Багато з випускників кафедри успішно започаткували свій бізнес (Інна Касіч – організація власної кав’ярні, Давуд Асем Джамал – організація власного ресторану швидкого харчування та лікарні; Сергій Гичка, Роман Закордонець – організація пункту гінекологічної допомоги; Володимир Чермак – організація підприємства з надання ритуальних послуг, Наталія Шкода – відкриття стоматологічної клініки), обіймають провідні посади та є керівниками компаній у сфері маркетингової, торгівельної, аудиторської діяльності (Олена Гуліна – провідний фахівець рекламної агенції; Юлія Ломова – завідувач секції ТОВ «Епіцентр», Юлія Нікітюк – керівник ТОВ «Оптімал Хелп»).

Вручення дипломів магістрам кафедри

Зарубіжне партнерство

Колектив кафедри систематично бере участь у міжнародних та національних наукових, освітніх та соціальних проєктах.

Варто зазначити, що науково-педагогічні працівники кафедри не залишаються осторонь глобальних інтеграційних процесів в освітньому просторі, а активно співпрацюють з іноземними партнерами з метою залучення новітніх підходів до викладання та забезпечення європейських стандартів якості вищої освіти. Так, кафедра співпрацює із Вищою школою бізнесу Університету в м. Домброва-Гурніча за програмами «Академічної мобільності» та «Подвійного диплому» студенти прослуховують курси лекцій у Вищій школі бізнесу Університету в м. Домброва-Гурніча та протягом навчання беруть участь у практичних тренінгах від роботодавців провідних європейських підприємств.

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів спільної програми подвійних дипломів з Академією Вища Школа Бізнесу, Польща (2024 р.)

ЩИРО ЗАПРОШУЄМО СТАТИ ЧАСТИНОЮ НАШОЇ КОМАНДИ!