КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

Вища освіта іноземним громадянам

ЯК ОТРИМАТИ ЗАПРОШЕННЯ НА НАВЧАННЯ ВІД КНУТД

Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № тисяча п'ятсот сорок одна (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2015 року № 1272). Зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 05 січня 2016 року за № 8/28138, встановлений Порядок видачі іноземцям та особам без громадянства запрошень на навчання (стажування) в Україні та їх реєстрації.

Згідно вище зазначеного Порядку всі іноземні абітурієнти (візових і безвізових країн), у яких метою приїзду в Україну є навчання, повинні отримати від Університету «Запрошення на навчання» відповідного зразка на бланку, затвердженому Міністерством освіти і науки України.

Всі «Запрошення на навчання» перед видачею іноземним абітурієнтам проходять обов'язкову реєстрацію в Міністерстві освіти і науки України.

 • Для громадян візових країн, а також країн, з якими Україною підписані угоди про безвізове перебування до 90 днів (туристичні, приватні та ділові поїздки), необхідно отримати довгострокову («навчання», типу Д) візу в Україну, яка дозволяє перебувати в країні більше 90 днів.
 • Громадяни країн, з якими Україною підписані угоди про безвізовий режим: Російська Федерація, Грузія, Молдова, Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Узбекистан, не потребують отримання візи в Україну, але повинні надати оригінал або ксерокопію «Запрошення на навчання» при перетині кордону України, як підтвердження мети приїзду в Україну.
 • Для отримання візи типу Д потрібно подати в Консульство України в Вашій країні документи згідно списку, який вказаний на сайті Посольства. У цей список документів обов'язково входить оригінал «Запрошення на навчання». Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що ваші документи про попередню освіту перед подачею в консульство повинні бути офіційно завірені прийнятим у Вашій країні способом (легалізовані (Міністерство освіти + Міністерство Закордонних Справ + Посольство України в Вашій країні) або завірені штампом Aпостиль + легалізовані в Посольстві України). Ці документи повинні бути офіційно визнаними в Україні для того, щоб український університет зміг видати Вам диплом після закінчення навчання.

Вартість запрошення:

 • Звичайна (термін виконання – 14 робочих днів). Вартість послуги 950 грн. (ціна вказана без комісії)
 • Екстрена (термін виконання – 4 робочих дні). Вартість послуги 1220 грн. (ціна вказана без комісії)

(оплачується при подачі документів)

Іноземні громадяни візових країн додатково оплачують візову підтримку в розмірі: 

 • Звичайна (термін виконання – 5 робочих днів). Вартість послуги 648,00 грн. ціна вказана без комісії)
 • Екстрена (термін виконання – протягом години робочого часу). Вартість послуги 972,00 грн. ціна вказана без комісії)

Візова підтримка - це офіційне підтвердження реєстрації «Запрошення на навчання». Без візової підтримки консул не приймає документи іноземця для відкриття студентської візи типу Д.

Запрошення Міністерства освіти і науки України на навчання іноземному громадянину видають заклади вищої освіти.

Для отримання запрошення іноземний громадянин (або довірена особа) повинен надіслати на електронну пошту [email protected]  до Відділу по роботі з іноземцями скановані копії (у форматі jpeg розміром не більше 999 КБ) таких документів:

 • заповнену анкету встановленого зразка;
 • першу сторінку закордонного паспорту, а також переклад першої сторінки закордонного паспорту на українську мову;
 • документ про попередню освіту з оцінками (балами) та інформацією про систему оцінювання знань, згідно якої виставлені оцінки в документі (перекладений на українську мову);
 • у випадку поновлення з іншого університету, академічну довідку (перекладену на українську мову);
 • заповнену письмову згоду на обробку персональних даних.

Якщо документи на англійській мові, то переклад не обов’язковий.

Звертаємо Вашу увагу на те, що:

 • Запрошення видається особисто при пред’явленні абітурієнтом закордонного паспорта
 • У випадку, якщо запрошення оформлюється через довірену особу, необхідно надати оригінал довіреності з перекладом на українську мову і нотаріальним засвідченням

В довіреності має бути вказано, що довірена особа має право бути представником в Київському національному університеті технологій та дизайну (КНУТД)

Запрошення видається довіреній особі лише при наявності наступних документів:

 • Оригінал довіреності з перекладом на українську мову
 • Оригінал паспортного документа, або документа, який зазначений в довіреності
 • Оригінал посвідки, яка засвідчує легальне перебування довіреної особи в Україні

Після отримання згоди університету на приїзд в Україну іноземного громадянина з метою навчання, університет оформлює Запрошення, яке дійсне на протязі 6 місяців.