КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ПЕРСОНАЛЬНА ХУДОЖНЯ ВИСТАВКА УЛЯНИ БАЛАН «УРОЖАЙ»

Уляна Балан – українська мисткиня, членкиня Національної спілки художників України, дослідниця сучасного образотворчого мистецтва, старший викладач кафедри цифрового мистецтва Київського національного університету технологій та дизайну. Здобула освіту в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури в майстерні книжкової графіки професора Г. І. Галинської та асистентуру-стажування графічного факультету НАОМА.  Працює в галузі живопису, графіки та ілюстрації.

Уляна Балан є активною учасницею всеукраїнських та міжнародних виставок в Україні та за кордоном. Роботи зберігаються в приватних колекціях України, Німеччини, Швеції.

У своїй творчості досліджує тему міфологізації соціального та культурного контексту сьогодення, впливу маскульту на формування індивідуального світосприйняття, взаємодію колективного – індивідуального, публічного – особистого.

Художня виставка «Урожай» – це зачаровуючий творчий проєкт, що представляє вишукану колекцію із 18 робіт талановитої художниці, яка демонструє свою майстерність у графічній техніці граттажу.

Граттаж – це художня техніка, яка використовується для створення зображень шляхом видалення частини шару фарби з поверхні живописного полотна або паперу. Граттаж може бути створений з використанням різних матеріалів, таких як олівці, туш, фарби, вугілля, пастель, і навіть вирізані елементи з паперу. Ця різноманітність матеріалів дає змогу художнику створювати різноманітні текстури та ефекти. Ця техніка в мистецтві виникла в середині ХХ-го століття і стала популярною з-поміж сюрреалістів. Сама назва «граттаж» походить від французького слова «граті» (що означає "долати" або "шкрябати"), оскільки ця техніка передбачає шкрябання або розмазування матеріалів на поверхні. За своєю техніко граттаж дещо подібний до гравюрних технік і потребує від художника зосередженості і певної селективності до створення зображення, чіткого розуміння майбутньої композиції.

Тема виставки запрошує гостей у подорож до світу родючої землі та природи, яка забезпечує нам життя. Щорічне диво дозрівання плодів, буяння цвіту та різноманітності природних форм. Таємниця маленького зернятка – це малий, але потужний символ дива та надії на продовження життя. Це дрібне зерно, здається, не має ніякого значення, але коли воно посівається у ґрунт, воно розпочинає свій неймовірний шлях росту і розвитку. Подібно до зернятка, ми, люди, можемо ростити і розвивати наш потенціал. Навіть у важкі часи, коли здається, що все втрачено, навіть маленькі кроки можуть привести до великих змін і розвитку. Диво урожаю нагадує нам, що важливо вірити в можливість майбутнього та покладатися на природу, на життя саме по собі. Життя – це неймовірний цикл, і плоди нового урожаю  – лише одна з його символічних стадій. Ця метафора надає нам віру і надію на продовження життя, навіть у найважчі моменти. Вона нагадує нам, що в кожному з нас є потенціал для зростання і творчості, і життя завжди надає нам можливості розкривати цей потенціал і робити світ кращим.

Галерея


“Капуста”, 64Х45см, папір/гратаж.

“Селера”, 64Х45см, папір/гратаж.

“Картопля”, 64Х45см, папір/гратаж.

“Квасоля”, 64Х45см, папір/гратаж.

“Кріп”, 64Х45см, папір/гратаж.

“Морква”, 64Х45см, папір/гратаж.

"Traumatic experience",128Х90см, папір/гратаж.

“Часник”, 60Х30см, папір/гратаж.

“Протея”, 45Х32см, папір/гратаж.

“Целозія”, 45Х32см, папір/гратаж.

“Кніфофія”, 45Х32см, папір/гратаж.

“Омела”, 45Х32см, папір/гратаж.

“Помона”, 64Х45см, папір/гратаж.

"Народження зірок”, 45Х64см, папір/гратаж.

"Урожай", 30Х30см, папір/гратаж.

"Хрон", 75Х22см, папір/гратаж.

"Nude1", 60Х30см, папір/гратаж.

"Nude3", 60Х30см, папір/гратаж.