КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА АНТОНІНИ ДУБРІВНИ «BARVY: АТМОСФЕРА»

Антоніна Дубрівна - українська мисткиня, членкиня Національної спілки художників України і Спілки дизайнерів України, дослідниця сучасного образотворчого мистецтва і дизайну, кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри цифрового мистецтва Київського національного університету технологій та дизайну. Здобула освіту в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Працює в галузі станкового, монументального живопису і графіки.

Творчу експериментальну діяльність розпочала  у студентські роки. Відтоді і дотепер бере участь у художніх виставках національного і міжнародного рівнів  Національної спілки художників України, художніх галереях і музеях України та зарубіжжя. Також, була учасницею мистецьких резиденцій в Україні (м.Сімеїз - 2005 р., м. Алупка - 2006 р., м. Немирів - 2007 р., м. Коблево -2010 р.) та за кордоном (м. Батумі, Грузія - 2010 р.; м. Стамбул, Турція - 2011 р.). Організувала і взяла участь у низці культурно-мистецьких проєктів, а саме: Abstraciones Encontradas, Arte Ukrania, R-Evolution, CDAN, R-Evolution. Suprematism. Maydan, Coleccion Arte Ukrania, Aspanoa в містах Уэска, Сарагоса, Сория Королівства Іспанія. Останні роки мисткиня зосередила свою увагу на арт-практиках у царині акварельного живопису і результати творчої праці репрезентувала на міжнародних конкурсах в Албанії, В'єтнамі, Сінгапурі, Молдові та КНР, отримуючи визнання глядачів і нагороди журі.

Дослідницькі інтереси Антоніни Дубрівни як науковиці спрямовані в бік безпредметних  арт-практик сучасного образотворчого мистецтва, актуальних питаннях сучасного графічного дизайну; аспектів формування художнього образу в традиційній та цифровій мистецький практиці, що відбилися у наукових публікаціях фахових видань з мистецтвознавства, включених до міжнародної науково-метричної бази Web of Science, а також у науковій монографії “Абстракція як феномен образотворчого мистецтва України”.

Свій потужний досвід мисткиня передає упродовж багатьох років студентам Київського національного університету технологій та дизайну, а також студентам Київського інституту Технологічного університету Цілу (КНР).

Художня виставка  “BARVY: АТМОСФЕРА” - це захоплюючий творчий проєкт, що представляє вишукану колекцію із 20 творів талановитої художниці, яка демонструє свою майстерність у царині графічних технік -  акварелі та пастелі. Ця унікальна можливість відкриває шлях глядачам до чарівного світу природи, осяяного багатством барв і таємничої атмосфери, відтвореної в творчих експериментах художниці.  У своїх живописних композиціях авторка  не лише зображує природні  форми, але й впроваджує нові методи у їх відтворенні, віртуозно балансуючи на межі реального і незримого. Комбінування сучасних прийомів з різними технологічними підходами додають картинам виставки  "Барви: атмосфера" особливої емоційної сили. Художниця ретельно обирає палітру кольорів, що допомагає виразити особливості кожного образу, вони переповнені світлом та кольором, що надає їм життєствердження і оптимізму.

Твори художниці відрізняються майстерністю композиції та стильовою виразністю. Використання неочікуваних ракурсів і нестандартних поєднань дозволяє авторці передати динамізм натурних мотивів та поглибити емоційні акценти. Вона майстерно використовує гру світла та тіні, роблячи кожен образ виразним і незабутнім. Її стиль охоплює елементи реалізму, імпресіонізму та ліризму, створюючи неповторний образ оточуючого світу.

Живопис слугує не тільки засобом втілення естетичного задоволення, а й містить у собі потужний канал самопізнання та пізнання світу, вважає А. Дубрівна. Кожна картина наповнена не лише відтворенням зовнішніх образів, але й втіленням внутрішнього світу художниці, кожна форма  на папері  має глибокий символічний зміст, вони стають метафорою для глибоких почуттів, думок та емоцій. Процес живопису дозволяє художниці поглибити свої внутрішні джерела для натхнення, а також розширити межі світосприйняття. Кожна нова картина стає відображенням її внутрішнього розвитку і спостереженням за певними аспектами природи, які перебувають в гармонії з її власним досвідом. Через живопис художниця занурюється відчуттями у світ природи, сприймаючи його в різних станах, які перекладає на папір. Вона аналізує кольори, світлотінь та композицію квіткових образів, вивчає їх структуру та взаємовідношення. Цей процес стає для неї способом розуміння природи та внутрішнього світу, а також стимулом у розвитку мистецької інтуїції.

Відвідувачі виставки мають змогу відчути магічну атмосферу кольору, що пронизує кожну картину, а також відчути себе частинкою цього дивовижного мистецького  світу, що допомагає зрозуміти власні  думки та прагнення. Отже, виставка “BARVY: АТМОСФЕРА”  створена не лише для зовнішнього насолодження красою, а й для внутрішнього заглиблення у світ природи та самопізнання, де живопис стає джерелом інтимного сприйняття буття і способом вираження внутрішнього світу художниці, що надає кожній картині глибину та емоційну насиченість.

Галерея


“Троянди з маминого саду”, 50Х70, папір/акварель.

“Білі півонії”, 50Х70, папір/акварель.

“Цвітіння гортензії”, 70Х50, папір/пастель.

“Бузковий сезон”, 70Х50, папір/пастель.

“Червневий затишок”, 50Х70, папір/акварель.

“Соняшно”, 70Х50, папір/акварель.

“Додому”, 60Х40, папір/акварель.

“Теплі обійми травня”, 50Х70, папір/акварель.

“Симфонія троянд”, 50Х70, папір/акварель.

“Жнива. Серпень покою не знає, все збирає і запасає”, 70Х50, папір/акварель.

“Шепіт рожевих пелюсток”, 50Х70, папір/акварель.

“Таємничість трояндового саду”, 75Х55, папір/акварель.

“Соняхи. Врожай”, 50Х70, папір/акварель.

“Охоронець”, 70Х50, папір/акварель.

"Аромат кохання”, 50Х70, папір/акварель.

"Квіткова мить", 50Х70, папір/акварель.

"Ароматні спогади", 70Х50, папір/акварель.

"Ліричні переливи", 75Х55, папір/акварель.

"Золотий смак грушок", 50Х70, папір/акварель.

"Соковитий смак літа", 70Х50, папір/пастель.