КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ВИСТАВКА РОБІТ ДМИТРА КОВАЛЯ «…МИРНИЙ СОН»

З 4 по 25 березня 2024 року Виставковий центр «Мистецький простір КНУТД» презентує персональну виставку робіт «…МИРНИЙ СОН» знаного українського художника, викладача університету Дмитра Коваля, члена Національної спілки художників України. Митець запрошує глядачів до роздумів на тему вічності і переродження…

Понад два роки мужньо і стійко український народ боронить незалежність, державність і соборність нашої країни. Понад 730 днів і ночей героїчні й незламні сини й доньки стримують повномасштабне вторгнення країни-агресора росії, а кожен хто працює, навчається в тилу, донатить, волонтерить щодня наближає нашу Перемогу, кожен як може… Війна змінила життя кожного українця і українки, змінила світ і світогляд, пріоритети і мрії. Нині найбільшої цінності набули прості буденні речі – день і ніч без повітряних тривог,  бачити усмішки дітей, рідних, колег, підтримка тих хто поруч, хто воює і захищає, хто вірить і чекає… І єдина мрія для всіх – Мир і Перемога…

Сила віри, надія, відповідальність за майбутнє нашої держави і кожного з нас як і твори мистецтва, підтримують, надихають, утвержують перемогу світла над темрявою, добра над злом… Вічне залишається вічним. Сьогодні соціум як ніколи потребує зміцнення та імплементації духовних цінностей, об’єднання, згуртованості. Від прадавніх часів і донині саме шляхом творчості людство намагається осягнути неосяжне, омріяне, довершене, перемогти нице і потворне… Процес пошуку краси за допомогою мистецтва – це важливий етап емоційного розвитку сучасного суспільства.

Тема вічності і переродження – одвічне питання, яке турбує людей. Воно охоплює стільки людських почуттів, що буває надто складно з-поміж усіх хвиль подій і думок вхопити її суть. У чому полягає вічність? У чому полягають найбільші цінності життя?

«Вічність – це загадка! Це поняття охоплює стільки питань і людських почуттів... Якщо життя – найвеличніший дар, то любов – найбільша цінність. Експозиція розповідає про головну цінність у житті – любов. Любов до світу, навколишнього середовища, яке мов яскраве світло проривається крізь всепоглинаючу пітьму. Людина – це частина природи. Все в ній взаємоповʼязано, кожна найдрібніша частинка пронизана почуттям і теплом. Не одна із живих істот не може обійтися без любові, тому-то любов це і є найбільше щастя», – акцентує автор.

До експозиції виставки увійшли такі відомі твори митця як: «Дівчина-весна», «Мій сон. Мирний сад», «Прохолодна ніч», «Перевтілення», «Портрет Марії Кречунєк», «Останні промені сонця», «Привиди старого озера», «Східна принцеса» і багато інших. Художні образи на полотні розкривають сенс людського буття у різних його проявах.

Центральною картиною виставки стане монументальний за формою і художнім наповненням твір «Українська молитва» – як образ української автентичності, символ вічності і переродження.

Техніці живопису Дмитра Коваля непросто знайти однозначне визначення: хтось скаже що це імпресіонізм, інший вгадає у його мазках традиції пуантилізму. Незвичайний авторський стиль митця, у поєднанні з ніжною колористикою та глибоким символізмом, створює атмосферу казкової реальності – ностальгійну, загадкову і самобутню. Декоративні елементи надають полотнам художній ефект монументальності. Основними напрямами у творчості живописця є імпресіонізм та пуантилізм, поєднані з абстрактним та декоративним мистецтвом.

Творчий доробок митця презентувався у сотні групових, всеукраїнських та міжнародних виставок. Дмитро Коваль лауреат багатьох державних та міжнародних мистецьких премій, переможець всеукраїнських виставок, бієнале та трієнале живопису. За свою унікальну авторську манеру письма автор здобув любов та повагу багатьох поціновувачів вишуканого мистецтва, а його твори широко відомі як в Україні, так і за кордоном.

Запрошуємо поціновувачів прекрасного, друзів, колег на зустріч з майстром і його творами у Мистецькому просторі КНУТД!

Галерея


«Українська молитва», полотно, олія, 300х280 см

«Дівчина-весна», полотно, олія, 125х80 см

«Молода наречена», полотно, олія, 90х60 см

«Дівчинка у білій хусточці», полотно, олія, 60х50 см

«Останні промені сонця», полотно, олія, 90х60 см

«Червоне намисто», полотно, олія, 60х50 см

«Мирославна», полотно, олія, 60х50 см

«Портрет незнайомої в червоному намисті», полотно, олія, 80х60 см

«Портрет Марії Кречунєк», полотно, олія, 80х60 см

«Перевтілення», полотно, олія, 80х60 см

«Східна принцеса», полотно, олія, 181х100 см

«Спогади про літо», полотно, олія, 150х80 см

«Привиди старого озера», полотно, олія, 190х115 см

«Місто відчаю», полотно, олія, 150х80 см

«Мій сон. Мирний сад», полотно, олія, 115х80 см

«Веселка», полотно, олія, 115х125 см

«Без назви», полотно, олія, 50х60 см

«Веселка. Сон», полотно, олія, 120х125 см

«Приінгульський парк», полотно, олія, 40х50 см

«Вечірній дзвін», полотно, олія, 40х50 см

«Килими літніх сутінок», полотно, олія, 60х80 см

«Річка Прут», полотно, олія, 90х125 см

«Рання весна», полотно, олія, 115х60 см

«Прохолодна ніч», полотно, олія, 60х80 см

«Пейзажна алея», полотно, олія, 40х80 см

«Вид на осінній Поділ», полотно, олія, 70х80 см

«Кольчугінський мотив», полотно, олія, 35х45 см

«Закохані», полотно, олія, 45х55 см

«Осіння позолота», полотно, олія, 80х60 см

«Сутінки», полотно, олія, 60х80 см

«Квіти степів Київщини», полотно, олія, 80х80 см

«Натюрморт з кролицею», полотно, олія, 60х50 см

«Тепло сутінок», полотно, олія, 80х60 см

«Свічка надії», полотно, олія, 60х80 см

«Натюрморт з іконою», полотно, олія, 80х60 см

«Дари весни», полотно, олія, 50х40 см