КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи фармакології, токсикології та фізіології.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 6, 7.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 270; кількість кредитів ЄКТС – 9.

Результати навчання:

знати: предмет і задачі фармакології, токсикології та фізіології, значення даних наук для промислової фармації;  основні етапи створення лікарського засобу (ЛЗ); загальні аспекти фармакодинаміки та фармакокінетики ЛЗ; базові питання загальної фармакології; фармакологію окремих груп ЛЗ; класифікацію отрут та інтоксикацій; основні закономірності поведінки отрут в організмі, діагностику отруєнь, методи детоксикації; загальні підходи першої допомоги при отруєннях; токсикологічні аспекти різних групп токсичних речовин; загальні закономірності функціонування окремих фізіологічних систем організму людини;

вміти: проводити класифікацію ЛЗ відповідно до хімічної, фармакологічної, фармакотерапевтичної та змішаної класифікації; оперувати основними термінами та показниками фармакокінетики та фармакодинаміки ЛЗ; визначати зв’язок між хімічною будовою АФІ та фармакологічним ефектом, показаннями до застосування, протипоказаннями та побічними ефектами ЛЗ різних фармакологічних груп на їх основі; виокремлювати основні та плейотропні фармакологічні ефекти АФІ; аналізувати основні закономірності поведінки отрут в організмі у зв’язку з їх фізико-хімічними властивостями; проводити визначення основних токсикометрічних параметрів; проводити класифікацію отрут; оцінювати ступінь небезпеки хімічних сполук на фармацевтичному підприємстві; здійснювати планування заходів з забезпечення гігієни праці, техніки безпеки та охорони природного середовища; оцінювати вплив ЛЗ на окремі фізіологічні системи організму людини;

володіти навичками: класифікації АФІ, ЛЗ та отрут; планування експерименту та проведення елементарних фармакокінетичних та фармакодинамічних розрахунків; оцінки ступеню небезпеки хімічних сполук та планування заходів з забезпечення гігієни праці, техніки безпеки та охорони природного середовища.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 10, ПРН 21.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): загальна та неорганічна хімія, фізика, органічна хімія, аналітична хімія, фізична та колоїдна хімія, біохімія та фармацевтична хімія.

Зміст навчального модуля: Предмет і задачі фармакології, токсикології та фізіології. Основні етапи створення ЛЗ. Загальні аспекти фармакодинаміки та фармакокінетики ЛЗ. Фармакологія окремих груп ЛЗ: засобів, що впливають на центральну, вегетативну та соматичну нервові системи, що діють на серцево-судинну систему, на функції органів травлення та дихання, хіміотерапевтичних засобів різної природи. Класифікація отрут та інтоксикацій. Токсикометрія. Основні закономірності поведінки отрут в організмі, діагностика отруєнь, методи детоксикації. Токсикологічні аспекти різних групп токсичних речовин. Загальні закономірності функціонування окремих фізіологічних систем організму людини.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 6), екзамен (семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.