КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Спеціальні технології виробництва хімічних волокон.

Тип модуля: вільного вибору студентів.

Семестри: 5,6,7,8.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18.

Результати навчання:

знати: будову хімічних волокон; основні види волокнистих матеріалів із суміші волокон, фізико-хімічні властивості хімічних волокон; властивості сумішей волокон, закономірності змішування волокно утворюючих полімерів, як ідентифікувати та аналізувати нові хіміко-технологічні проблеми, пов’язані із сумісництвом волокон при їх змішуванні, і планувати стратегії їх вирішення; будову та властивості хімічних волокон; основні види волокнистих матеріалів із суміші волокон;

вміти: застосовувати хімічні та фізичні методи визначення властивостей волокон за їх природою і структурою; застосовувати сучасні експериментальні методи роботи з сумішами волокон в лабораторних умовах, розбиратись в основних функціональних властивостях хімічних волокон та сумішей на їх основі, володіти фізико-хімічними методами розпізнавання хімічних волокон, можливістю оцінювати ефективність виконання технологічних процесів при суміші того чи іншого виду волокна з метою формування споживчих властивостей готової продукції, робити раціональний вибір обладнання, враховуючи його функціональну ефективність, при виготовленні хімічних волокон та сумішей, продемонструвати знання властивостей хімічних волокон та основних видів сумішей на їх основі, порівнювати властивості різних видів волокнистих матеріалів та їх сумішей, передбачати зміни властивостей волокнистих матеріалів при поєднанні їх з іншими видами волокон для виготовлення сумішей з них.

Програмні результати навчання: ПРН 2, ПРН 13, ПРН 8.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): загальна та неорганічна хімія, фізика і хімія полімерів, контроль виробництва хімічних волокон, загальна хімічна технологія, технологія та устаткування виробництва хімічних волокон.

Зміст навчального модуля: Властивості хімічних волокон та класифікація сумішей волокон. Колорування волокнистих матеріалів із сумішей волокон. Класифікація текстильно-допоміжних речовин (ТДС). Будова та властивості текстильно-допоміжних речовин. ТДС за технологічним призначенням і функціональною ознакою для волокнистих матеріалів із хімічних волокон. Теорія кольору та фарбуючі речовини для полімерів. Технологія та обладнанння для забарвлення полімерних матеріалів. Пластикова тара.

Види навчальних занять:  лекції, лабораторні, консультації.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстративний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні  завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах),.тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестри: 5,6,7,8).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.