КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Мікробіологія та гігієна.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 4, 5.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: предмет і задачі, найважливіші основи мікробіології і гігієни, значен­ня даної науки для технологів; хімічний склад, будову та фізіологічну активність мікроорганізмів, суть імунних процесів і шляхи створення препаратів для профілактики та лікування інфекційних і інших захворювань; мікробіологічні норми на сировину, готову продукцію, санітарно-гігієнічні показники виробництва  тощо; особливості мікроорганізмів, що викликають руйнування матеріалів і можуть викликати інфекційний процес класифікація мікроорганізмів; роль мікроорганізмів у житті людини;

вміти: використовувати знання хімічного складу, будови та фізіологічної активності мікроорганізмів з метою промислового виготовлення більш досконаліших форм лікарських препаратів; правильно організувати мікробіологічну експертизу матеріалів; відбирати повітря в робочій зоні для проведення мікробіологічного аналізу; організувати необхідні заходи для недопущення інфікування людей, матеріалів та продуктів;

здатен продемонструвати: системне мислення, загальну послідовність використання отриманих знань в практичній діяльності; обізнаність з основними методами мікробіології та гігієни;

володіти навичками: сучасними методами оцінки антимікробної активності речовин та визначати мікробне забруднення.

Програмні результати навчання:  ПРН 6, ПРН 18, ПРН 24.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): безпека життєдіяльності та цивільний захист, аналітична хімія, органічна хімія, біохімія та фармацевтична хімія, технології фармацевтичних препаратів.

Зміст навчального модуля: Визначення мікробіології як науки. Поживні середовища та стерилізація. Мікрофлора оточуючого середовища. Біоураження та контамінація сировини, матеріалів та готової продукції. Антимікробна здатність речовин. Позитивна роль мікроорганізмів.  Визначення гігієни та санітарії як науки.  Виробничий мікроклімат. Санітарно-гігієнічні показники виробництв. Бактеріальне забруднення повітряного середовища виробничих приміщень. Промислова санітарія.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (індивідуальні завдання, задачі, звіти по лабораторних роботах), тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 4), екзамен (семестр 5).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для модульного, підсумкового контролю та захисту лабораторних робіт, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.