КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету хімічних та біофармацевтичних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Екологічна біотехнологія.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестри:  7, 8.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: джерела та види шкідливих впливів на навколишнє природне середовище; сучасні біотехнології, спрямовані на вирішення нагальних екологічних проблем; біосенсорні технології аналізу; шляхи абіотичної трансформації забруднень у навколишньому середовищі;

вміти: аналізувати техногенний вплив на довкілля; вибирати екобіотехнологічні методи очищення і ре медіації;

володіти навичками: проведення експериментальних досліджень з метою визначення впливу фізико-хімічних та біологічних факторів зовнішнього середовища на життєдіяльність клітин живих організмів;

здатен продемонструвати: здатність працювати з біологічними агентами, використовуваними у біотехнологічних процесах (клітини мікроорганізмів, грибів, рослин, тварин; віруси; компоненти клітин; ферменти, іммобілізовані клітини та ферменти); прагнення до збереження навколишнього середовища.

Програмні результати навчання: ПРН6, ПРН7, ПРН11, ПРН20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): процеси та апарати біотехнологічних виробництв, загальна біотехнологія, загальна мікробіологія та вірусологія, біологія клітини, фізико-хімія природних біологічно-активних сполук, методи і засоби діагностики в біотехнологіях.

Зміст навчального модуля: Антропогенні фактори забруднення і їх вплив на екосистеми. Біотрансформація, біодеструкція і біодоступність органічних ксенобіотиків. Біологічна очистка промислових і природних забруднених водних середовищ. Біоремедіація грунтів. Біологічна очистка і дезодорація газоповітряних викидів. Мікробіологічна переробка органічних відходів. Технологічні основи одержання біопрепаратів на основі мікроорганізмів для очистки природних середовищ. Мікробіологічне виробництво біопрепаратів, біодобрива.

Види навчальних занять: лекція, практичне, лабораторне, консультація.

Форма навчання:  денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання, дослідницький.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7), екзамен (семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальне завдання, тести, питання для поточного і підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.