КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

БІОТЕХНОЛОГІЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Біологічна хімія.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр: 5.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: предмет і задачі загальної біологічної хімії; структуру та функції білків і нуклеїнових кислот; основні класи ферментів, кінетику ферментативних реакцій; біосинтез білка та його регуляцію; будову та біологічну роль вітамінів; структуру та механізм дії гормонів;

вміти: використовувати методи біохімічних досліджень; аналізувати результати біохімічних досліджень; підбирати оптимальні умови для виявлення найбільшої активності ферментів; проводити якісне і кількісне визначення вмісту, властивостей білків, ліпідів, вуглеводів, нуклеїнових кислот у біологічному матеріалі;

володіти навичками: розділення та очистки суміші амінокислот або білків;

здатен продемонструвати: знання про склад, будову, властивості біологічно активних сполук та їх перетворення; біотехнологічні можливостями вирішення екологічних проблем.

Програмні результати навчання: ПРН2, ПРН9.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): загальна та неорганічна хімія, фізика, вища математика, органічна хімія, фізична та колоїдна хімія, якісний та кількісний аналіз, біологія клітини.

Зміст навчального модуля: Статична біохімія. Структура і функції амінокислот, пептидів, білків. Фізико-хімічні властивості білків. Ферменти, їх структурно-функціональна організація, номенклатура і класифікація. Кінетика ферментативних реакцій. Вітаміни та гормони, будова, функції, механізм дії. Структура і функції нуклеїнових кислот. Біосинтез білка та його регуляція.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (опитування), лабораторний (звіти з лабораторних робіт), письмовий (індивідуальні завдання, задачі), тестовий.

Підсумковий контроль: екзамен (семестр 5).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань до модульного та підсумкового контролю, комплекти завдань для поточного та підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.