КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ТЕХНІЧНА ЕЛЕКТРОХІМІЯ ТА ЕЛЕКТРОХІМІЧНА ЕНЕРГЕТИКА

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Інформаційні системи та технології.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 3

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: поняття про інформацію, інформаційні системи та технології; технічне та програмне забезпечення комп’ютера; структурну схему персонального комп'ютера і призначення основних функціональних блоків; основні характеристики персонального комп'ютера і принципи його роботи; основні функціональні і технологічні можливості ОС Windows; інтегровані пакети прикладних програм, основні можливості професійного офісного пакету Microsoft Office (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Access); поняття алгоритму, базової структури алгоритмів та їх властивостей; методологію проектування програмних продуктів, структурне проектування і програмування, основні поняття і терміни програмного забезпечення; базові принципи організації і функціонування комп’ютерних мереж; мову HTML для розробки та створення web-сторінок; призначення та переваги використання сучасних інформаційних систем для автоматизованого проектування у технологіях легкої промисловості; застосування сучасних засобів інформаційних та комп’ютерних технологій для розв’язку завдань у професійній діяльності;

вміти: створювати презентації в MS PowerPoint; працювати з базами даних в MS Access; користуватись глобальною мережею Internet, користуватись персональним комп’ютером та його основними пристроями на рівні користувача; вільно працювати в ОС Windows; професійно працювати в офісному пакеті MS Office (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Access), створювати презентації в MS PowerPoint; користуватись глобальною мережею Internet та розробляти web-сторінки з використанням мови HTML, вільно працювати в ОС Windows, в електронній таблиці MS Excel, розробляти алгоритми для типових завдань, які зустрічаються в інженерній практиці, розробляти блок-схеми алгоритмів, записувати макроси.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 14, ПРН 16.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, іноземна мова.

Зміст навчального модуля: Теоретичні основи інформаційних систем та технологій. Поняття та сутність інформатизації суспільства. Апаратні, програмні і системні засоби інформаційних систем. Операційні системи. Текстовий процесор MS Word. Табличний процесор MS Excel. Основи алгоритмізації та програмування. Робота з базами даних в MS Excel. Технологія створення презентацій засобами Ms PowerPoint. Основні поняття MS Access. Проектування й опрацювання баз даних в MS Access. Основні поняття і терміни в комп’ютерних мережах і телекомунікаціях. Глобальна співдружність комп’ютерних мереж Internet.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (звіти до лабораторних робіт, відповіді на контрольні питання), тестовий

Підсумковий контроль: екзамен (семестр 3).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для підсумкового контролю і перевірки самостійної роботи, комплекти тестових завдань для модульних контролів 1,2 та підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.