КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Сучасні техніка та технології сервісу та моди.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр: 2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: сучасні досягнення науки та техніки в області створення нових технологій виготовлення швейної продукції, нових видів швейного обладнання;  сучасні методи проектування та процеси виготовлення конкурентоспроможних швейних виробів із «проблемних» матеріалів, враховуючи умови їх експлуатації та властивості матеріалів, із яких вони виготовляються; можливості, класифікацію та характеристику сучасного швейного обладнання для вирішення конкретних технологічних задач;

вміти: збирати, обробляти, аналізувати та систематизувати науково-технічну інформацію про новітні методи та засоби створення швейних виробів; розробляти та впроваджувати у виробництво нові технології із залученням сучасного швейного обладнання на підприємствах будь-якої потужності та різних форм випуску продукції; аналізувати існуючий на швейних підприємствах технологічний процес виготовлення виробів з метою удосконалення традиційної технології, підвищення якості та конкурентоспроможних продукції; розробляти пропозиції по використанню сучасного обладнання при впровадженні новітніх технологій виготовлення швейних виробів із «проблемних» матеріалів, із врахуванням їх властивостей;

володіти навичками вдосконалювати технологічні процеси виготовлення швейних виробів із різних матеріалів у відповідності до напрямку моди; впроваджувати у швейне виробництво новітні технології виготовлення продукції при використанні найсучасніших видів швейного обладнання;

здатен продемонструвати: вміння оцінювати технічний рівень, потужність швейного підприємства, рівень якості продукції, що на ньому виготовляється, для забезпечення підприємства більш ефективними рішеннями технологічного процесу та оснащення; вміння розробляти оптимальні варіанти рішення виробничих завдань, аналізувати їх та знаходити компромісне; самостійне незалежне виконання завдань за обмежений період часу.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 8 ПРН 10 ПРН 11 ПРН 12 ПРН 14.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): охорона праці в галузі, методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, ділова іноземна мова, інноваційні технології швейного виробництва, конкурентоспроможність швейних виробів, науково-дослідна практика.

Зміст навчального модуля: Напрями вдосконалення технології виготовлення одягу та шляхи створення нового швейного обладнання. Сучасні досягнення науки та техніки в швейній промисловості. Проблеми автоматизації технології виконання ниткових з'єднань деталей одягу. Швейні машини напівавтоматичної дії для виконання строчок по заданому контуру. Швейні машини агрегатного типу для обробки вузлів та деталей одягу.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочно-дистанційна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (вибіркове усне опитування, співбесіда при захисті лабораторних робіт), письмовий (звіти про виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи, оглядова робота), тестовий, лабораторний, графічний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр  2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, задачі для поточного контролю, перелік питань для модульного контролю, комплекти тестових завдань для підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.