КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Бюджетна система.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 7.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

знати: основи побудови бюджетної системи України, принципи бюджетної політики; законодавчі та інструктивні матеріали щодо бюджетного процесу; джерела формування та напрями використання коштів державного і місцевих бюджетів; організацію функціонування органів управління бюджетною системою; форми і методи планування в бюджетних установах; взаємодію Державного і місцевих бюджетів; структурний аналіз доходної частини бюджетів; структурний аналіз видаткової частини бюджетів; аналіз джерел покриття дефіциту бюджету; формування, управління та повернення державного боргу; касове виконання бюджету та бюджетної звітності;

вміти: працювати з інструктивно-методичними матеріалами; науковою та навчальною літературою з питань бюджетного процесу; аналізувати зміни основних макропоказників за декілька періодів. Набуті знання і вміння можуть бути реалізовані в майбутній професії для отримання потрібної інформації, планування бюджетів, розроблення напрямів соціально-економічного розвитку України, рекомендацій щодо оптимізації бюджетної, фінансової, грошово-кредитної політики;

володіти: теоретичними основами і практичною підготовкою з питань формування й використання бюджету держави; розумінням засад бюджетного устрою і принципів побудови бюджетної системи; теоретичними і практичними знаннями щодо методів і джерел формування доходів бюджету та напрямів і форм фінансування видатків; оволодіти методикою визначення обсягів бюджетних видатків, які забезпечують реалізацію функцій держави; набути теоретичних і практичних знань щодо методів та джерела формування доходів місцевих бюджетів і їх видатків;

здатен продемонструвати: системні знання щодо формування, використання державного та місцевих бюджетів та контролю за доходами і видатками бюджетів всіх рівнів.

Програмні результати навчання: ПРН 6, ПРН 9, ПРН 16, ПРН 20, ПРН 21, ПРН 24, ПРН 25.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): фінанси, гроші та кредит, податкова система, інформаційні системи і технології в економіці, статистика, іноземна мова фахового спрямування, банківська система, фінансова діагностика, аналіз та контроль.

Зміст навчального модуля: Сутність, призначення і роль бюджету держави. Бюджет як основний фінансовий план держави. Бюджетний дефіцит і джерела його фінансування. Бюджетний устрій та побудова бюджетної системи України. Міжбюджетні відносини і система бюджетного вирівнювання. Система доходів бюджету. Система видатків бюджету. Видатки бюджету на економічну діяльність держави та науку. Видатки бюджету на соціальний захист населення та соціальну сферу. Видатки бюджету на оборону та управління. Видатки бюджету на обслуговування державного боргу.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний.

Методи контролю: усний (виступи на практичних заняттях, опитування), письмовий (письмові завдання), тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: задачі (для поточного контролю), перелік питань (для рубіжного та підсумкового контролю), комплекти тестових завдань (для рубіжного та підсумкового контролю).

Мова навчання: українська.