КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Соціальне страхування.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестр: 8.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 90; кількість кредитів ЄКТС – 3.

Результати навчання:

знати: суть, значення та функції соціального страхування; функції та роль фондів соціального страхування; порядок формування та використання коштів фондів соціального страхування; основи побудови системи загальнообов’язкового державного соціального страхування України та організацію систем соціального страхування окремих зарубіжних країн; законодавчу базу соціального страхування з різних видів соціального забезпечення в залежності від страхового випадку;

вміти:проводити розрахунки по сплаті внесків до фондів соціального страхування; використовувати набуті в процесі навчання теоретичні знання для вирішення проблем фінансового управління державними цільовими фондами; аналізувати наукові та статистичні джерела, бухгалтерську та фінансову звітність; розраховувати пенсійні внески та рівень пенсійного забезпечення згідно з розміром середньої плати в Україні; обчислювати стаж роботи для призначення трудових пенсій; обчислювати розмір пенсій, допомоги з тимчасової втрати працездатності, з безробіття, у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням;

володіти: умовами та порядком призначення пенсій та матеріального забезпечення на випадок безробіття, з тимчасової втрати працездатності, у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням; механізмо здійснення медичного страхування; методами реформування системи соціального страхування; напрямами вдосконалення соціального страхування в Україні;

здатен продемонструвати: знаходження резервів додаткових надходжень до державних цільових фондів; складення проектів кошторисів витрат фондів соціального страхування на випадок безробіття відповідно до соціальних програм забезпечення зайнятості населення; складення проектів кошторисів на медичне обслуговування за кошти фондів соціального страхування; побудову прогнозних моделей розвитку соціального страхування.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 4, ПРН 14, ПРН 15, ПРН 20, ПРН 22.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

економіка підприємства, фінанси, менеджмент, економіка праці та соціально-трудові відносини, фінанси підприємств, іноземна мова фахового спрямування, страхова справа.

Зміст навчального модуля: Сутність, принципи і роль соціального страхування. Іноземний досвід соціального страхування. Державне регулювання соціального страхування. Єдиний внесок на загальнооов’язкове державне соціальне страхування. Загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням. Страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Медичне страхування. Страхування на випадок безробіття. Пенсійне страхування. Недержавне пенсійне страхування. Напрями вдосконалення соціального страхування в Україні.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна)

Методи навчання: словесний, пояснювальнодемонстраційний, репродуктивний.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: задачі (для поточного контролю), перелік питань (для рубіжного та підсумкового контролю), комплекти тстових завдань (для  рубіжного та підсумкового контролю).

Мова навчання: українська.