КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Облік та оподаткування валютно-кредитних операцій

Тип модуля:  вільного вибору студента

Семестри:   2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин - 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

знати: податкове законодавства та розуміння характеру впливу окремих його положень на процес визначення контрольованих операцій та методів встановлення трансфертної ціни.

вміти: аналізувати отриману інформацію, окремі її елементи, висловлювати припущення, гіпотези та робити певні висновки на основі аналізу фактів; визначати ефективності окремих напрямів його діяльності (підрозділів) та центрів відповідальності.

здатен продемонструвати: уміння здійснювати науково - дослідницькі роботи та аналізувати отримані економічні показники з метою формування системи трансфертного ціноутворення підприємства.

володіти навичками формування професійного судження про побудову та трансформацію системи бухгалтерського обліку для потреб управління підприємством, а також до надання облікової інформації для сучасних та потенційних потреб управління підприємством.

здатність працювати в групі: у процесі проведення тренінгів та кейсів щодо імітації операцій, які можуть бути визначені як контрольовані; під час формування звітності про контрольовані операції.

Програмні результати навчання: ПРН.03, ПРН.04, ПРН.14, ПРН.17

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): аудит-консалтинг міжнародних договірних відносин, облік  у транснаціональних корпораціях.

Зміст навчального модуля: Валютний курс у системі міжнародних кредитно-розрахункових та валютних операцій, Суть та поняття валютного курсу. Фактори впливу на валютний курс. методика визначення валютних курсів. Фіксований та плаваючий валютні курси. Державне регулювання валютних відносин. Конвертованість валют. Сутність конвертованості валют. Ступінь конвертованості валюти та його ефективність Види конвертованості валют. Валютна операція „спот”. Сутність, види та класифікація конверсійних операцій. Валютні операції на умовах „спот”. Котирування валют. поняття та правила визначення. Кросс-курсів валют. валютна позиція банків. Форвардні валютні операції. Сутність форвардної валютної угоди. Розрахунок теоретичного форвардного курсу. Валютна операція „своп”. Поняття фінансових ф'ючерсів та визначальні риси ф'ючерсних ринків. Ф’ючерсна ціна та особливості її формування для валютного ф’ючерса. Біржова торгівля ф’ючерсними контрактами і система маржі. Особливості відображення в обліку операцій з іноземною валютою. Порядок відображення операцій в іноземній валюті. Курсові різниці – поняття, порядок визначення і відображення в обліку. Операції з придбання та продажу іноземної валюти. Облік кредитних (фінансових) операцій. Види кредитних угод. Умови отримання кредиту. Порядок отримання банківського кредиту. Облік кредитних операцій. Валютні та кредитні ризики. способи їх страхування. Суть валютних та кредитних ризиків. Система захисних застережень. Сучасні методи страхування валютного ризику. Суть хеджування. Способи захисту від кредитного ризику.

Види навчальних занять: лекція, практичне, семінарське,  консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська