КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Обліково-аналітичне забезпечення трансфертного ціноутворення

Тип модуля:  вільного вибору студента

Семестри:   2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин - 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

знати: основи господарського та  адміністративного права в частині, що стосується загальних положень регулювання підприємницької діяльності у сфері трансфертного ціноутворення.

вміти: знайти, отримати, систематизувати, узагальнити та інтерпретувати економічну інформацію з різних джерел; формувати і систематизувати аналітичні матеріали для оцінки ефективності функціонування підприємства (організації, установи).

здатен продемонструвати: уміння застосовувати кількісні і якісних методи для проведення аналізу відповідності фінансового стану і податкового навантаження на підприємства вимогам законодавства щодо визначення контрольованих операцій.

володіти навичками: економічного аналізу та використання різних методичних підходів до проведення аналізу фінансового стану і податкового навантаження на суб’єкти господарської діяльності.

здатність працювати в групі: у процесі проведення тренінгів та кейсів щодо імітації операцій, які можуть бути визначені як контрольовані; під час формування звітності про контрольовані операції.

Програмні результати навчання: ПРН.09, ПРН.18, ПРН.20

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): аудит-консалтинг міжнародних договірних відносин, облік та фінансова звітність за міжнародними стандартами, облік  у транснаціональних корпораціях, обліково-аналітичне забезпечення трансфертного ціноутворення, облік міжнародних договорів, трансфертне ціноутворення в обліку.

Зміст навчального модуля: Сучасні теоретичні підходи до визначення сутності, функцій та принципів трансфертних цін. Теоретико-методологічні засади трансфертної ціни та трансфертного ціноутворення на підприємствах. Концептуальні підходи до процесів формування механізму трансфертного ціноутворення. Етапи розвитку чинників, які впливають на формування механізму трансфертного ціноутворення.  Аналіз елементів контрольованої та зіставних операцій. Аналізу кількості товарів, обсягу виконаних робіт (наданих послуг). Аналіз строків виконання господарських зобов’язань. Аналіз умов проведення платежів під час здійснення операції. Аналіз офіційного курсу гривні до іноземної валюти. Аналіз виробничих ризиків. Аналіз ризику зміни ринкових цін на придбані матеріали та вироблену продукцію. Аналіз ризиків, пов’язаних із втратою майна чи майнових прав. Аналіз ризиків, пов’язаних із зміною офіційного курсу гривні, кредитних ризиків. Аналіз ризиків, пов’язаних з відсутністю результатів проведення науково-дослідних робіт. Аналіз інвестиційних  ризиків, пов’язаних з можливими фінансовими втратами внаслідок помилок, допущених під час здійснення інвестицій. Аналіз ризиків заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу.  Визначення рівня рентабельності контрольованих операцій. Аналіз  валової  рентабельності. Аналіз рентабельності активів. Аналіз рентабельність капіталу.

Види навчальних занять: лекція, практичне,   консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська