КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Стратегічний управлінський облік

Тип модуля:  вільного вибору студента

Семестри:   2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин - 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

Знати: основи управлінського обліку та розуміння впливу різних його підходів на результати роботи суб’єкта господарювання з урахуванням інтересів власників та стратегічних рішень менеджменту.

Вміти: аналізувати отриману інформацію, окремі її елементи, висловлювати припущення, гіпотези та робити певні висновки  на основі аналізу фактів; проникати в сутність явищ і процесів реального світу, свідомо використовувати наукові знання у пізнавальній і професійній діяльності; створювати умови для прийняття ефективних управлінських рішень.

Здатен продемонструвати: навички управління інформацією.

Володіти навичками: виконувати аналіз ситуації, встановлювати зв’язки, вибирати з готових варіантів той, що відповідає дійсності, робити висновки.

Програмні результати навчання: ПРН.03, ПРН.08, ПРН.19

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): облік та фінансова звітність за міжнародними стандартами, аудит-консалтинг міжнародних договірних відносин, облік  у транснаціональних корпораціях, «едвайзинг в управлінні інтелектуальними активами.

Зміст навчального модуля:  Поняття управлінського обліку. Поняття стратегічного менеджменту. Місце управлінського обліку в системі стратегічного менеджменту. Теорії стратегічного менеджменту. Аналіз фінансового стану суб’єкта господарювання: аналіз фінансової стійкості, аналіз платоспроможності та ліквідності, аналіз грошових потоків, аналіз кредитоспроможності, аналіз ефективності використання капіталу. Аналіз ділової та ринкової активності підприємства. Поняття вартісного ланцюжка суб’єкта господарювання як методу формування вартості товару для споживачів. Управління на основі аналізу діяльності суб’єкта господарювання: поняття та методи. Поняття управління на основі діяльності. Метод калькулювання витрат на основі діяльності. Управління якістю продукту та важелі її підвищення. Управління часом як основним важелем конкурентної боротьби на ринку. Теорія обмежень  та її застосування в процесі стратегічного управління. Облік витрат для безперервного вдосконалення діяльності: калькулювання життєвого циклу, цільове калькулювання, калькулювання для безперервного вдосконалення.

Види навчальних занять: лекція, практичне,  консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська