КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ЕКОНОМІЧНА КІБЕРНЕТИКА

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Кібер-безпека.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестр: 7.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС  6.

Результати навчання:

знати:  правові основи дослідницьких робіт і законодавства України в галузі інформаційної безпеки;

вміти: обробляти отримані результати, аналізувати і осмислювати їх з урахуванням опублікованих матеріалів; Уміти аналізувати ризики для оцінки реальних загроз порушення захисту та охорони. Здійснювати пошук інформації в різних джерелах для вирішення задач захисту інформації, критично оцінювати отримані результати та аргументовано захищати прийняті рішення; Системно мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей в сфері інформаційної безпеки; Ідентифікувати, класифікувати та описувати роботу в сфері захисту інформації; Уміння виконувати аналіз ризиків та джерел загроз, розробляти модель загроз, розробляти модель порушника;

володіти: достатніми знаннями в галузях пов’язаних з інформаційними технологіями, кібербезпекою, інформаційною безпекою, що дасть можливість критично аналізувати ситуацію в даних галузях та визначати ключові тенденції їх розвитку; Розуміння інструментів та стратегій, що мають відношення до діагностування та аналізу стану розвитку кібербезпеки на рівні, що дозволить працевлаштування за фахом, здатність ефективно використовувати на практиці теоретичні знання при управлінні інформаційно безпекою; здатен продемонструвати: вміння до ділових комунікацій у професійній сфері, знання основ ділового спілкування, навички роботи в команді, сучасні уміння вести дискусію й викладати основи інформаційної безпеки.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 14, ПРН 16.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

економічна інформатика, інформаційні системи в економіці, економічна кібернетика, економіко-математичні методи та моделі, технології створення програмних та інтелектуальних систем

Зміст навчального модуля:

забезпечення інформаційної безпеки: поняття та основні напрямки; забезпечення інформаційної безпеки людини і суспільства; інформаційне протиборство; аналітичне забезпечення інформаційної безпеки; забезпечення інформаційної безпеки в провідних країнах світу; загрози безпеці та їх класифікація; системна класифікація та характеристика технічних засобів забезпечення інформаційної безпеки; технічні засоби забезпечення фізичної цілісності елементів обчислювальних систем; небезпеки для інформаційної безпеки держави особи та суспільства. Обмеження свободи слова і доступу громадян до інформації. Негативні чинники впливу на інформаційну безпеку у сфері суспільної моралі. Правопорушення у сфері інформаційних технологій. Вибір та впровадження профілів захисту. Дослідження процедур захисту інформації. Вивчення основних методів та засобів забезпечення інформаційної безпеки. Дослідження способів та заходів інформаційної боротьби.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.