КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

МІЖНАРОДНИЙ ОБЛІК ТА АУДИТ-КОНСАЛТИНГ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Ризик-менеджмент в інноваціях.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри:   1

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 150; кількість кредитів ЄКТС – 5.

Результати навчання:

знати: спеціалізований понятійно-категорійний апарат щодо обґрунтування управлінських рішень та оцінювання ризиків, набутий у процесі навчання та професійної діяльності на рівні новітніх досягнень, які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи.

вміти: приймати управлінські рішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів до прогнозування і оцінювання основних ризиків, що впливають на результат інноваційної діяльності.

здатен продемонструвати: необхідні теоретичні та практичні знання із застосування економіко-математичних методів щодо організації системи ризик-менеджменту в інноваційній діяльності.

володіти навичками розроблення управлінських рішень, використовуючи комп'ютерну техніку та сучасні програмні засоби з метою ідентифікації, оцінки та аналізу ризиків в інноваціях, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної чи недостатньої інформації та суперечливих вимог.

самостійно вирішувати: питання обґрунтування інновацій в трансформаційних умовах невизначеності та ризику та оцінювання їх ефективності.

здатність працювати в групі: бути членом колективу при проведенні та обговоренні результатів інноваційних рішень; приймати участь в колективному обґрунтуванні інновацій.

Програмні результати навчання: ПРН 3, ПРН 18, ПРН 20, ПРН 22.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): Методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, управління проектами.

Зміст навчального модуля: Управління ризиком в інноваційній діяльності. Суть та види інноваційних ризиків. Ризик. Ризик в інноваційній діяльності, чинники, що впливають та ступінь ризику. Класифікація інноваційних ризиків. Рівні ризику. Кількісні та якісні методи оцінки ризику. Якісний аналіз ризику. Кількісний аналіз ризику. Кількісні методи оцінювання ризику. Метод аналізу чутливості. Метод сценаріїв. Статистичний метод. Аналітичний метод. Нормативний метод. Метод аналогій. Правила отримання узагальненої оцінки ризику. Методи управління ризиками. Управління ризиками. Форми управління факторами ризику. Метод розподілу ризику. Метод диверсифікації. Метод лімітації. Метод хеджування. Метод страхування. Види страхування.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.