КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДИЗАЙН ТРИКОТАЖУ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Моделювання технологічних процесів текстильного виробництва.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри: 7

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 90; кількість кредитів ЄКТС – 3.

Результати навчання:

знати: методи та прилади для вимірювання технологічних параметрів роботи в’язального устаткування, види експериментів та методи планування, моделювання технологічних процесів;

вміти: оптимізувати протікання технологічного процесу з урахуванням обмеженості ресурсів, спланувати та провести попередній та систематичний експеримент, побудувати модель технологічного процесу на основі обробки експериментальних даних;

здатен продемонструвати: графічну інтерпретацію змодельованих  процесів з використанням сучасних комп`ютерних програм;

володіти навичками: виконання вимірювання параметрів технологічних процесів в галузі трикотажного виробництва із застосуванням спеціальної дослідницької апаратури.

самостійно вирішувати: питання удосконалення технологічних процесів в’язання трикотажу;

здатність працювати в групі: фахівців з метою аналізу проблем, що впливають на якість трикотажної продукції та протікання технологічних процесів виготовлення трикотажу.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 15, ПРН 16

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): Вища математика, Фізика, Інженерна і комп'ютерна графіка, Інформаційні системи та технології,  Прикладна механіка, Основи технології текстилю; Квалітологія текстильного виробництва; Матеріалознавство; Основи теорії в'язання, Технологія вироблення візерункового трикотажу, Технологія виробів заданої форми.

Зміст навчального модуля: Особливості технологічних процесів трикотажної промисловості. Проблеми, що впливають на якість трикотажної продукції та протікання технологічних процесів виготовлення трикотажу. Математичне описання технологічних процесів. Методи та прилади для вимірювання технологічних параметрів роботи в’язального устаткування. Методи планування та моделювання технологічних процесів. Удосконалення процесів в’язання трикотажу на різних типах в’язального устаткування. Особливості та оптимізація протікання технологічних процесів в’язання трикотажу з урахуванням обмеженості ресурсів. Проблемні питання при створенні оптимальних режимів виготовлення трикотажних виробів. Постановка задачі оптимізації. Оптимізація експериментів за допомогою методів лінійного програмування. Симплекс метод. Математичне вирішення системи компромісних задач при оптимізуванні параметрів готових виробів за допомогою ЕОМ. Геометрична інтерпретація результатів експерименту. Побудова поверхні відгуку для РБФМ другого порядку за допомогою ПК (пакет Maple).

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік, розрахунково-графічна робота (семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контрою.  

Мова навчання:  українська.