КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДИЗАЙН ТРИКОТАЖУ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва модуля:  Виробнича практика.

Тип модуля: обов’язковий

Семестри: 8

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання: засвоєння технологічних процесів виготовлення виробів на даному підприємстві, складання технологічного ланцюжка відповідно до вибраного асортименту виробів з певної сировини;  в'язального обладнання, що є. на підприємстві, його конструктивні особливості, візерунчасті і технологічні можливості, звернути увагу на ручні операції, застосування контрольно-вимірювальних приладів, механізацію підйомно-транспортних робіт у основних та спряжених цехах та складських приміщеннях, обслуговування в’язального обладнання (зупинка, заправка машини, обірваної нитки, заміна голково-платинних виробів, чистка, змащування, знімання і заправка полотна у відтяжні валики), ліквідування дефектів в'язання, регулювання машини, налагодження взаємного положення петлетвірних органів

Програмні результати навчання: ПРН 5, ПРН 10, ПРН 11, ПРН 15

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи технології текстилю; матеріалознавство; теорія процесу в’язання трикотажу; технології виготовлення трикотажних виробів.

Зміст навчального модуля:  Технологічні процеси виготовлення виробів. Технологічний ланцюжок відповідно до вибраного асортименту виробів. В’язальне обладнання діючого підприємства (тип, модель, петлетвірні органи, привід, будова і робота механізму подачі ниток, механізму відтягування та накатування полотна і т.ін.) його конструктивні особливості, візерунчасті і технологічні можливості, застосування контрольно-вимірювальних приладів, механізація підйомно-транспортних робіт у основних та спряжених цехах та складських приміщеннях. Вивчити види сировини, що переробляються, технологію в’язання застосованих переплетень. Види робіт по обслуговуванню в’язальної машини. Зона обслуговування робітниці, помічника майстра, норма виробітку, продуктивність обладнання на фабриках оснащених: основов’язальними, круглов’язальними, плоскофанговими, котонними машинами, круглопанчішними автоматами, рукавичними автоматами. Чищення і змащування окремих механізмів машин. Організація ремонту в’язального обладнання.

Види навчальних занять:  консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: звіти з практики, щоденник з практики.  

Мова навчання:  українська.