КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ПРОЕКТУВАННЯ ВЗУТТЯ ТА ГАЛАНТЕРЕЙНИХ ВИРОБІВ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Устаткування для виготовлення виробів.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри:  4.

Обсяг модуля:  кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основи побудови типових механізмів технологічних машин; побудова яких основана на реалізації механічної та хімічної технології; будову, роботу та регулювання, принцип дії основних типів технологічних машин;

вміти: розбиратися в розмаїтті технологічного обладнання галузі, технологічних процесах, що здійснюються на підприємствах галузі; розбиратися в принципі роботи технологічного обладнання галузі, його регулюванні та змащенні; самостійно вивчати новітні види обладнання, використовуючи знання машинобудівної термінології, та умовне відображення машин за допомогою принципових схем, і визначати його технологічні можливості.

Програмні результати навчання: ПРН 8, ПРН 14, ПРН 17.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

фізика, інженерна та комп’ютерна графіка, основи технології виробів легкої промисловості, основи проектування виробів, теоретичні основи фаху.

Зміст навчального модуля:  Взуття. Деталі взуття. Класифікація обладнання для виготовлення виробів. Класифікація взуття. Класифікація деталей взуття. Матеріали, що використовуються для виготовлення взуття. Класифікація обладнання для виготовлення виробів. Різання матеріалів. Машини для розкроювання матеріалів. Вирубування на пресах. Різаки, колоди. Різання з подачею на рухомий та нерухомий ніж. Вирубувальні преси: ПВГ-8-2-0, ПВГ-18-2-0.  Машини для обробки деталей різанням. Машина для двоїння та вирівнювання по товщині деталей низу взуття (ДН). Машина АСГ-12 та АСГ-13. Машини для автоматизованого розкрою. Сучасні методи розкрою. Збірка заготівок верху взуття. Процес утворення човникового стібка. Основні робочі органи та механізми швейних машин для зшивання взуттєвих заготовок. Циклограма. Різновиди стібків швейних машин. Машини для формування деталей та заготовок. Особливості роботи та конструкції виконавчих механізмів та робочих органів машин для формування розтягуванням та стисканням. Машини для попереднього формування деталей та вузлів взуття. Методи формування. Конструкція та робота машини ЗПК. Гідротермічна обробка деталей та заготовок взуття. Призначення та характеристика процесів гідротермічної обробки. Апарати для гідротермічної обробки. Класифікація, засоби зволоження та сушки.

Машини та агрегати для кріплення низу взуття. Класифікація способів кріплення низу. Обладнання для кріплення низу механічними способами. Обладнання для кріплення низу взуття фізико-хімічними способами.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний (лекції), пояснювально-демонстраційний (візуальні презентації), репродуктивний, дослідницький.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 4).

Засоби діагностики навчання: індивідуальні завдання, звіти з лабораторних робіт, завдання для контрольної роботи, перелік питань для поточного та підсумкового контролю, комплекти тестових завдань для рубіжного та тематичного контролів.

Мова навчання: українська.