КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Мехатроніка в галузевому машинобудуванні.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр 6.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 270; кількість кредитів ЄКТС – 9.

Результати навчання:

знати: можливості і особливості застосування циклових систем автоматизації машин (швейних, трикотажних і взуттєвих) галузей легкої промисловості. Системи керування машинами і агрегатами типу «розподільний вал» і типу «циклові»;

вміти: складати і налагоджувати схеми пневмоавтоматики і пнемо- і електроавтоматики автоматизації машин галузі і ділянок галузевого машинобудування.

Програмні результати навчання: ПРН-4, ПРН-7, ПРН 14.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, інженерна та комп’ютерна графіка.

Зміст навчального модуля: системи керування технологічними машинами, методи проектування механотронних систем автоматизації машин галузі. Вступ. Структура і елементи мехатроніки. Системи управління технологічними машинами і верстатами машинобудування. Структурний аналіз систем керування автоматизованими машинами легкої промисловості. Виконавчі механізмі обертової дії. Одноосні маніпулятори технологічних CNC-машин Сервопривод верстатів машинобудування і технологічних машин Архітектура і блок-схема сервоприводу верстатів і технологічних машин. Конструкція і принцип дії синхронного електродвигуна сервоприводу. Резольвер і поняття широко- імпульсної модуляції для регулювання частоти обертання ротора електродвигуна. Прецензійні передачі одноосних маніпуляторів лінійних переміщень. Застосування і особливості конструкції кулько-гвинтових передач (КГП) машин і верстатів СNC. Інженерні розрахунки КГП. Розрахунок навантажень при різних режимах роботи обладнання. Розрахунок експлуатаційного строку служби КГП. Розрахунки крутного моменту і потужності крокового двигуна в мехатронної системи з КГП. Розрахунок сумарної жорсткості системи КГП як індикатора надійності і міцності машин і верстатів СNC. Сенсори і технічні  засоби інтерфейсу систем мехатроніки технологічних машин легкої промисловості. Аналіз і синтез циклових систем  керуванням Приклади проектів мехатронних систем. Програмований Логічний Контролер (ПЛК). Мови стандарту IEC 61131 програмування контролерів. Застосування таймерів і  лічильників в циклових системах керування

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 5)

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для модульного та підсумкового контролів, комплекти тестових завдань для модульного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.