КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Надійність засобів вимірювальної техніки.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестри: 5.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: принципи організації робіт щодо створення програм забезпечення надійності, способи забезпечення надійності на стадіях життєвого циклу, методи аналізу та розрахунку надійності, а також методи випробувань, контролю, оцінки та прогнозування надійності приладів і технічних об’єктів;

вміти: на основі знання принципів створення автоматичного устаткування і розробки процесів для конкретного виробництва, і використовуючи спеціальні методики, вміти розраховувати основні показникі надійності устаткування, застосовуючи ЕОМ і методи програмування, а також розробляти програми та здійснювати планування робіт щодо забезпечення надійності, класифікувати відмови та граничні стани об’єктів, використовувати методи розрахунку надійності та аналізу можливих видів, наслідків та критичності відмов, а також проводити оцінювання показників надійності за експериментальними даними. На підставі отриманих знань вміти проводити заняття.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 15, ПРН 18, ПРН 22

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): фізика, вища математика, технічна механіка, статистичні методи контролю якості продукції. 


Зміст навчального модуля: Основні положення теорії надійності.

Загальні питання забезпечення та управління надійністю приладів та технічних об’єктів. Організація робіт щодо забезпечення надійності. Загальний порядок забезпечення надійності на стадіях життєвого циклу. Нормування вимог до надійності, організаційні структури. Програми забезпечення надійності, планування робіт. Інформаційне забезпечення надійності. Засоби забезпечення надійності. Загальні вимоги і рекомендації щодо конструктивних і технологічних засобів забезпечення надійності. Експериментальне відпрацювання на надійність, моделювання показників надійності. Засоби контролю якості та відбраковування потенційно ненадійних об'єктів, що орієнтовані на забезпечення надійності. Призначення і продовження терміну служби, терміну зберігання та ресурсу приладів. Забезпечення (підтримання) надійності приладів на стадії експлуатації.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Форми підсумкового контролю: екзамен.

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.