КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва модуля: Системи якості випробувальних лабораторій.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестри: 8.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 216; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: методики та апаратуру з контролю якості продукції, забезпечувати її надійність, автоматизувати процес контролю її якості в легкій промисловості; вимоги державних стандартів та нормативних документів; вміти розробити методики виконання вимірювань, проводити їх атестацію та стандартизацію; методики досліджень, перевірки та випробувань продукції;


вміти: розробляти, застосовувати і вдосконалювати існуючі методики розрахунку різних показників якості продукції легкої промисловості; вміти розробляти організаційно-методичні документи сертифікації систем якості в легкій промисловості; вміти розробляти та здійснювати заходи підвищення безпеки експлуатації метрологічного обладнання; вміти раціонально поставити експеримент і дати рекомендації для його проведення і обробки отриманих результатів; використовуючи вимоги державних стандартів та нормативних документів, вміти розробити методики виконання вимірювань, проводити їх атестацію та стандартизацію;
розробляти методики досліджень, перевірки та випробувань продукції.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 19, ПРН 20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі прореквізити (кореквізити): вища математика, фізика, інженерна та компютерна графіка, теоретична механіка.

Зміст навчального модуля: Загальні вимоги до проведення робіт з сертифікації продукції легкої промисловості. Подання заявки на сертифікацію. Видача сертифіката відповідності Метрологічне забезпечення. Основні цілі та завдання метрологічного забезпечення. Структура метрологічної служби України. Міжнародні організації з метрології. Метрологічні характеристики засобів вимірювальної техніки. Класифікація засобів вимірювальної техніки Нормування метрологічних характеристик , похибок і класи точності засобів вимірювальної техніки. Добір засобів вимірювальної техніки Єдність і точність вимірювань. Методики вимірювання. Методи визначення сумарної похибки ЗВТ. Принципи та методи вимірювання. Електричні методи вимірювання неелектричних величин. Методика виконання вимірювань. Характеристики точності вимірювань. Загальні відомості. Показники якості на бавовняне волокно та методи випробувань. Загальні відомості про комплект документів. Положення про випробувальну лабораторію.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен – 8  

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.