КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Геометричні моделі в САПР.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестри:    8

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основні положення комп'ютерної графіки, візуалізацію 2D та 3D зображень, методи побудови та перетворення графічної інформації, методи побудови та роботи з 3D графікою, технічні засоби комп'ютерної графіки, графічні стандарти та методи побудови програмного забезпечення прикладних систем, інтерфейс користувача графічних систем, комп'ютерну графіку в сучасних САПР та при Web-дизайні, методи створювання інтерактивних анімованих презентаційних роликів з 2D/3D-графікою, застосування технології візуального програмування.

вміти: використовувати сучасні графічні редактори для уведення, редагування та перетворення графічної інформації, малювання геометричних об’єктів, модельно-видових перетворень, матеріали і висвітлення, побудови та перетворення 2D та 3D зображень.

здатен продемонструвати: створення засобами  редактору 3D-графіки  реалістичні анімовані тривимірні об’єкти та сцени з використанням технологій побудови тривимірних каркасів, накладання віртуальних матеріалів (текстур), встановлювання камер огляду та режиму перспективи, розміщення джерел світла, створення атмосферних та інших віртуальних ефектів, анімації методом ключових кадрів.

Програмні результати навчання: ПРН-18.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, теорія алгоритмів.

Зміст навчального модуля:  Паралельне та центральне проеціювання. Методи завдання кривих та поверхонь. Апроксимація кривих та поверхонь сплайнами. Полігональне подання тривимірних об’єктів. Фрактальні криві та поверхні. 3D моделювання. Видові перетворення. Модель освітлення. Зафарбування полігональної моделі. Системи та методи комп’ютерної  анімації.

Види навчальних занять: лекції, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна. заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен(семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: модульний контроль, тестування, усне опитування, завдання для контрольної роботи,  індивідуальне завдання.

Мова навчання:  українська