КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Формоутворення і композиція обладнання.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр 2.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основи композиції та ергономіку об’єктів проектування, принцип роботи технологічного обладнання;

вміти: користуватися сучасними методами проектування та оформлення загального вигляду виробу;

здатен продемонструвати вміння працювати в групі при розробці технічних завдань з проектування прогресивних конструкцій технологічних машин галузі, оснащення, устаткування та робочих процесів, ретельно вивчати завдання і вимоги, пропоновані до виробу;

володіти навичками проектування та оформлення основних параметрів технологічного оснащення та його експлуатації, використання сучасних комп’ютерних програмних продуктів для виконання конструкторських проектів;

самостійно вирішувати не складні технічні завдання та виконувати технічні рисунки, креслення.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 5.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, комп’ютерне проектування механічних систем, працездатність та надійність технічних систем в механічній інженерії.

Зміст навчального модуля: Історія та закономірність розвитку композиції та формоутворення в техніці. Роль та місце художника – конструктора (дизайнера) в загальному творчому процесі. Взаємостосунки художника – конструктора (дизайнера) з інженером-механіком –конструктором та з іншими розробниками техніки. Закономірності і засоби композиційної побудови виробів. Цілісність, взаємозв’язок окремих частин з цілим і між собою, виявлення головного і другорядного. Категорії композиції. Властивості, якості і засоби композиції. Фактори середовища. Колір та функціональне пофарбування в промисловості. Три характеристики кольору. Зір та кольорове сприйняття. Фізичні і психологічні властивості світла і кольорів. Принципи застосування кольору в художньому конструюванні. Психофізіологічний вплив шуму, звуків на трудову діяльність людини. Стадії та етапи художньо-конструкторської розробки. Ескізи, технічні рисунки, моделі, макети, кресленики.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, питання для поточного контролю, тести, питання для підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.