КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МАШИНОБУДУВАННЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Теорія ймовірностей та математична статистика.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр(и)  3.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: теоретичні основи теорії ймовірностей і математичної статистики та практичні методи розв’язування задач; методи зведення реальної задачі до математичної моделі; методи дослідження і аналізу математичних моделей; математичний апарат, необхідний для розв’язування практичних задач; математичні моделі найпростіших явищ, систем та процесів;

вміти: оперувати математичними твердженнями і виразами; ставити та розв’язувати математичні задачі: визначати і формулювати математичні задачі різних типів; розв’язувати задачі різних типів різними методами; використовувати  апарат теорії ймовірностей та математичної  статистики для аналізу процесів, інтерпретувати одержані результати; будувати і досліджувати математичні моделі: структурувати предметну область проблеми або ситуацію, що підлягає моделюванню; працювати з математичними моделями; аналізувати результати, отримані з їх допомогою;

здатність продемонструвати: готовність застосовувати обчислювальні вміння та навички у практичних ситуаціях;  готовність до опрацювання і аналізу статистичних даних; готовність читати та інтерпретувати інформацію, подану у різній формі (таблиці, графіки, діаграми); готовність застосовувати  методи теорії ймовірностей у процесі розв’язування практичних задач; готовність використовувати одержані знання і вміння під час вивчення інших навчальних предметів.

Програмні результати навчання: ПРН1, ПРН10.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, інформатика.

Зміст навчального модуля: Основні поняття теорії ймовірностей. Обчислення ймовірностей випадкових подій. Основні закони розподілу ймовірностей випадкових величин. Числові характеристики випадкової величини, їх властивості. Багатовимірні випадкові величини. Кореляційний момент, коефіцієнт кореляції. Основні поняття математичної статистики. Перевірка статистичних гіпотез. Визначення параметрів лінійної регресії.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 3).

Засоби діагностики успішності навчання: тести, завдання для контрольної роботи, індивідуальні завдання, тести, питання для поточного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.