КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МАШИНОБУДУВАННЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Інженерна та комп'ютерна графіка.

Тип модуля: обов'язковий.

Семестри: 2.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: алгоритм розв'язання метричних та позиційних задач, виконання геометричного та проекційного креслення; основні правила виконання та оформлення конструкторської та технічної документації;

вміти: розрізняти зображення об'єктів у проекційних системах (ортогональних та аксонометричних); зображати геометричні фігури у проекційних системах; за координатами точок об'єкта та його параметрами будувати зображення самого об'єкта; уявляти форму і положення геометричної фігури у просторі за її проекційним зображенням; визначати взаємне положення геометричних фігур на кресленику; розв'язувати позиційні та метричні задачі;

володіти: навичками виконання й читання креслеників та іншої конструкторської документації; складання алгоритмів розв'язання математичних (прикладної геометрії), інженерних та конструкторських задач; складання технічних креслеників та іншої конструкторської документації; виконання графічних побудов і створення конструкторської документації за допомогою персонального комп'ютера.

Програмні результати навчання: ПРН8.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): інформаційні системи та технології, вища математика.

Зміст навчального модуля: Основні положення. Точка, пряма, площина. Властивості пар геометричних фігур. Перетворення комплексного кресленика. Перетин поверхонь площиною, прямою. Взаємний перетин поверхонь. Розгортка поверхонь. Криві лінії та криві поверхні. Аксонометричні проекції. Технічне креслення. Комп'ютерна графіка.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: графічні завдання в робочих зошитах, розрахунково-графічні роботи, комплекти тестових завдань для модульного контролю, перелік питань для підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.