КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Безпека життєдіяльності та цивільний захист.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр(и) 1.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 90; кількість кредитів ЄКТС – 3.

Результати навчання:

знати: основні поняття, визначення, безпеки життєдіяльності та роль системного аналізу у БЖД, концепцію прийнятного ризику, визначення рівня ризику, особливості сенсорних систем організму людини, вплив чинників на здоров’я людини, природні та техногенні небезпеки, техногенні та природні загрози та характер їхніх проявів і дії на людей, та навколишнє природне середовище, характеристику небезпечних геологічних процесів і явищ, класифікацію НС природного та техногенного характеру, основи законодавчого забезпечення та організаційно-функціональну структуру захисту населення у НС;

вміти розраховувати параметри ураження об’єктів, територій та людей в результаті вибуху  газоповітряної суміші на відкритій місцевості, хімічної аварії та аварії на радіаційно-небезпечному об’єкті. визначити розмір відшкодувань за наднормативні викиди та скиди у навколишнє природне середовище;

володіти навичками визначати небезпечні та, шкідливі фактори, що створюються джерелами  небезпек;

здатен продемонструвати здатність оцінювати та прогнозувати обстановку на об’єктах  при вибухах газоповітряної суміші на  відкритій місцевості, хімічної обстановки в районі аварії, радіаційної обстановки під час аварії на радіаційно-небезпечному об’єкті, уміння визначати небезпечні та шкідливі фактори, що створюються джерелами небезпек для людини та навколишнього середовища.

Програмні результати навчання: ПРН 22, ПРН 23.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, фізика, філософія, політологія та соціологія.

Зміст навчального модуля: Категорійно-понятійний апарат з безпеки життєдіяльності. Ризик, як кількісна оцінка небезпек. Природні загрози, характер їхніх проявів та дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки. Техногенні небезпеки та їхні наслідки.  Соціально-політичні небезпеки, їхні види та особливості. Застосування ризик орієнтованого підходу. Моніторинг та аналіз виникнення і розвитку НС, планування з питань цивільного захисту, методи розрахунку зон ураження від техногенних вибухів і пожеж та противибуховий і протипожежний захист ОГ, прогнозування обстановки та планування заходів захисту в зонах радіоактивного, хімічного і біологічного зараження, оцінка інженерної обстановки та соціально-економічних наслідків НС. Забезпечення заходів і дій в межах єдиної системи цивільного захисту.

Види навчальних занять: лекції, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний.

Методи контролю: усний (звіти з практичних занять, усне опитування, захист розрахунково-графічної роботи), письмовий (завдання, задачі), тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, питання, комплект завдань для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.