КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

XI Міжнародний студентський фотоконкурс «Гаряча Крига»

Номінації конкурсу:

«Світ навколо тебе» (А): пейзаж, портрет, архітектура, стріт-фото, фото тварин, птахів, рослинного світу, людські взаємовідносини, національні та культурні звичаї, репортажне фото.

«Fashion-фотографія» (В): роботи, що демонструють дизайнерські рішення в одязі, взутті й аксесуарах, відображають майстерність моделей, тенденції в моді та стилі життя.

«Фотографіка» (С): трансформація фотографічного зображення у графічний художній образ, креативні роботи з використанням засобів фотомонтажу, комп'ютерної графіки і сучасних художніх методів обробки зображення, а також отримання зображень за допомоги creative-програм зйомки, рухомих джерел освітлення, використання оптичних елементів, тривалої витримки, зміни кольорового балансу зображення тощо.

«Концептуальна фотографія» (D): зрежисоване (постановочне) фото / серія фоторобіт, де є певна ідея, задум, сюжет, психологічні та драматичні теми, передбачає інтелектуальне осмислення побаченого і відповідає естетичним вимогам; можливе використання елементів фотографіки.

 

Журі конкурсу

Голова журі

Едуард Странадко (м. Київ, Україна)

Голова Національної спілки фотохудожників України.

Члени журі

Вальдемар Сятка (м. Замосць, Польща)

Віце-президент правління Замойського фотографічного товариства та Союзу польських фотографів природи (округ Розточансько-Підкарпатський).

Мірнаіб Гасаноглу (м. Баку, Азербайджан)

Голова Об'єднання фотографів Азербайджану (AFB), фотожурналіст.

Віра Узніченко (м. Київ, Україна)

Керівник ГО «Арт-платформа ДІЯ», засновник та організатор Щорічного всеукраїнського фестивалю фотографії #UkrainianPhotoCamp.

Олександр Харват (м. Рівне, Україна)

Член правління Національної спілки фотохудожників України, майстер FIAP, організатор щорічного Міжнародного салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову».

Антон Лещинський (м. Гродно, Білорусь)

Завідувач кафедри дизайну Гродненського державного університету імені Янки Купали, член Білоруського союзу художників.

Станіслав Потанін (м. Київ, Україна)

Старший викладач кафедри дизайну Київського національного університету технологій та дизайну, директор «Музею фотографії КНУТД».

Анна Штонда (м. Київ, Україна)

Студентка І курсу магістратури кафедри дизайну Київського національного університету технологій та дизайну, призер Міжнародного студентського фотоконкурсу «Гаряча Крига».

 

Статистика конкурсу

Категорія

Кількість

1. Учасники (іноземні + українські)

73

(27 + 46)

2. Заклади вищої освіти (іноземні + українські)

13

(6 + 7)

3. Країни: Білорусь, Литва, Молдова, Україна

4

4. Міста: Гродно, Мінськ, Вільнюс, Кишинів, Біла Церква, Дніпро, Київ, Кременчук, Старобільськ, Херсон, Черкаси

11

5. Надіслані фотороботи:

702

«Світ навколо тебе»

430 (61,25%)

«Fashion-фотографія»

29 (4,13%)

«Фотографіка»

97 (13,82%)

«Концептуальна фотографія»

146 (20,80%)

 

Статистика конкурсних фоторобіт

 

Номінації

Загальна кількість фоторобіт

Одиничні фотороботи

Фотороботи, що входять у серії

Серії фоторобіт

«Світ навколо тебе» (А)

430

177

253

40

«Fashion-фотографія» (В)

29

21

8

2

«Фотографіка» (C)

97

16

81

11

«Концептуальна фотографія» (D)

146

43

103

18

Всього:

702

257

445

71

 

Заклади вищої освіти:

І. Іноземні:

1. Білоруський державний університет (м. Мінськ, Білорусь).

2. Гродненський державний університет ім. Янки Купали (м. Гродно, Білорусь).

3. Європейський гуманітарний університет (м. Вільнюс, Литва).

4. Кишинівський державний педагогічний університет ім. Іона Крянге (м. Кишинів, Молдова).

5. Технічний університет Молдови (м. Кишинів, Молдова).

6. Університет цивільного захисту МНС Білорусі (м. Мінськ, Білорусь).

ІІ. Українські:

1. Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну (м. Біла Церква).

2. Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара (м. Дніпро).

3. Київський національний університет технологій та дизайну (м. Київ).

4. Кременчуцький національний університет ім. Михайла Остроградського (м. Кременчук).

5. Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка (м. Старобільськ).

6. Херсонський національний технічний університет (м. Херсон).

7. Черкаський державний технологічний університет (м. Черкаси).

 

Призери конкурсу

1. Номінація «Світ навколо тебе»:

3-є місце: Роговець Валентина, за фотороботу «Поїздка у потязі», студентка Київського національного університету технологій та дизайну.

 

3-є місце: Лутченко Дарина, за серію фоторобіт «Подорож у традиції», студентка Київського національного університету технологій та дизайну.

 

 

 

 

2-е місце: Малашеня Анна, за фотороботу «Свобода», студентка Гродненського державного університету ім. Янки Купали.

 

2-е місце: Керн Ніколь, за фотороботи «Плин часу» і «Вітряки», студентка Київського національного університету технологій та дизайну.

 

1-е місце: Малищицька Анастасія, за серію фоторобіт «Геометрія міста М.», студентка Білоруського державного університету.

 

 

 

 

 

2. Номінація «Fashion-фотографія»:

3-є місце: Пєшикова Катерина, за серію фоторобіт «Без рамок» і фотороботу «Стихія повітря», студентка Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.

 

 

2-е місце: Старинович Аліна, за фотороботи «Black and White» і «Лісова мавка», студентка Гродненського державного університету ім. Янки Купали.

 

1-е місце: Мілошевська Юлія, за фотороботу «Чарівна», студентка Гродненського державного університету ім. Янки Купали.

 

3. Номінація «Фотографіка»:

3-є місце: Заїка Ірина, за серію фоторобіт «Забагато пластику», студентка Київського національного університету технологій та дизайну.

 

3-є місце: Демешко Кирило, за фотороботу «Гаюн», студент Білоруського державного університету.

 

3-є місце: Прижилевська Валентина, за фотороботу «Без кордонів», студентка Кишинівського державного педагогічного університету ім. Іона Крянге.

 

2-е місце: Гавриловець Ірина, за серію фоторобіт «Underground», студентка Білоруського державного університету.

 

 

2-е місце: Лагун Тетяна, за серію фоторобіт «Мінськ очима Ван Гога», студентка Білоруського державного університету.

 

1-е місце: Сафронова Анна, за серію фоторобіт «Аліса в країні чудес», студентка Київського національного університету технологій та дизайну.

 

 

 

 

4. Номінація «Концептуальна фотографія»:     

3-є місце: Врубльовська Катерина, за фотороботу «Без назви», студентка Гродненського державного університету ім. Янки Купали.

 

3-є місце: Болейко Анастасія, за фотороботу «Інформаційне поле», студентка Гродненського державного університету ім. Янки Купали.

 

2-е місце: Пивоваров Олександр, за серію фоторобіт «Пропалені мужністю», студент Університету цивільного захисту МНС Білорусі.

 

1-е місце: Амбражевич Марія, за серію фоторобіт «Відображення душ», студентка Гродненського державного університету ім. Янки Купали.

 

 

 

 

 

 

Гран-прі: Кадушкевич Юлія, студентка Гродненського державного університету ім. Янки Купали за фотороботи «Світанок», «Медуза», «Морська безодня» в номінації «Fashion-фотографія»

 

 

та серію фоторобіт «Сезон полювання» в номінації «Фотографіка».