КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN
Дев'ятий міжнародний студентський фотоконкурс "Гаряча Крига"

Дев'ятий міжнародний студентський фотоконкурс "Гаряча Крига" (далі – Конкурс) проводиться у квітні 2018 року в рамках Міжнародної    науково-практичної конференції "Актуальні проблеми сучасного дизайну" серед студентів, магістрів та аспірантів навчальних закладів України, інших країн Європи і світу.

Конкурс відбувається за підтримки Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ) і Виставкової федерації України (ВФУ).

Метою Конкурсу є розвиток і реалізація творчого потенціалу студентів-фотодизайнерів.

Завданнями Конкурсу є створення умов для розвитку і реалізації творчого потенціалу молоді у сфері фотодизайну, фотомистецтва та виставкової діяльності; демонстрація результатів творчої праці молодих фотодизайнерів широкому загалу фахівців і потенційних споживачів; сприяння здобуттю вищої освіти майбутніми фахівцями у виробничих і мистецьких галузях; освоєння засобів просування на ринок фотопродукції за допомогою виставкових технологій; популяризація творчості молодих фотодизайнерів; поширення серед студентів і молодих фотодизайнерів сучасних тенденцій світової фотосправи; створення умов для зміцнення та розвитку зв'язків між творчою молоддю України, інших країн Європи і світу.

Номінації Конкурсу: "Світ навколо тебе", "Fashion-фотографія", "Творчий пошук".

Конкурсні фотороботи оцінюються за такими критеріями:

  • технічна досконалість;
  • композиційна досконалість;
  • концептуальність (змістовне наповнення, ідейна виразність);
  • технологічна майстерність (використання спеціальних прийомів та ефектів при зйомці й обробці).

 

Склад журі Конкурсу

Голова журі:

Странадко Едуард Миколайович

(м. Київ, Україна)

Український фотохудожник, голова Національної спілки фотохудожників України (член спілки з 1989 р.), заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України. Учасник і організатор більше 100 спільних фотовиставок і 80 персональних.

Члени журі:

Херш Чадха

(м. Дубай, ОАЕ)

Почесний доктор КНУТД, доктор OPM (Гарвардський університет), ARPS (партнерське членство Королівського товариства фотографів, Велика Британія), видатний фотограф, невтомний мандрівник, досвідчений педагог, меценат, колекціонер творів мистецтва.

Мірнаіб Хасаноглу

(м. Баку, Азербайджан)

Азербайджанський фотограф, голова Об'єднання фотографів Азербайджана (AFB).

Вальдемар Сіатка

(м. Замостя, Польща)

Польський фотограф, член Замойської фотогрупи "Група творча", дійсний член фотоклубу об'єднання митців Польської Республіки, секретар правління округу Розточансько-Підкарпатського Союзу польських фотографів природи, секретар Замойського фотографічного товариства, член фотографічного товариства ім. Остерльофа у Радомську, куратор галереї фотографії "Stylowy" в Замості.

Чекановський Андрій Анатолійович

(м. Київ, Україна)

Український фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, член Союзу словацьких фотографів, голова Київського фотоклубу "9х12". Учасник і організатор багатьох вітчизняних і зарубіжних фотовиставок, у тому числі й персональних, а також фотосалонів, фотопленерів, фотофестивалів.

Іващенко Микола Миколайович

(м. Київ, Україна)

Український фотограф, член Національної спілки фотохудожників України. Власник фотобанку "Larastock".

Кармаліта Олена Володимирівна

(м. Київ, Україна)

Студентка І курсу магістратури, гр. МгДweb-17 кафедри дизайну КНУТД. Призер Міжнародного студентського фотоконкурсу "Гаряча Крига" 2016, 2017 р.р. Учасниця програми стажування Почесного доктора КНУТД, професора Херш Чадха у м. Дубай (ОАЕ), на Мальті та Кіпрі.

 

Процес оцінювання фоторобіт відбувається наступним чином:

  • члени журі оцінюють фотороботу/серію фоторобіт за 20-ти бальною шкалою (кожному з чотирьох критеріїв оцінювання присвоюються бали від          0 – мінімальне значення, до 5 – максимальне значення);
  • бали, присвоєні всіма членами журі, підсумовуються, і виводиться середнє значення для кожної фотороботи/серії фоторобіт;
  • проводиться остаточне обговорення фоторобіт членами журі (арифметичні значення можуть не співпадати з результатами обговорення). 

У кожній номінації Конкурсу присуджуються перші три місця, переможці яких нагороджуються дипломами і цінними призами (допускається присудження декількох призових місць у кожній номінації). Фотороботи, що пройшли попередній відбір, беруть участь у виставковій експозиції та розміщуються в Інтернеті (на сайті КНУТД). Автори таких робіт отримують дипломи учасників Конкурсу.

 

Умови участі, програма проведення Конкурсу