Опанування викладачами КНУТД європейських підходів щодо питання наукового плагіату і популяризації академічної доброчесності, м. Варшава

У листопаді 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри ТРТБ КНУТД доц. Скідан В.В., доц. Романюк Є.О. проходили наукове стажування на базі польсько-української фундації “Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці” (IIASC) та Фундації АDD, метою якого було ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризації академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею.

Першим етапом стажування було самостійне дослідження та написання наукового есе на тему “Академічна доброчесність: виклики сучасності”.

Другий етап відбувся на базі Духовної Академії Університету С. Вишинського,  Польща, м. Варшава. Програма передбачала:

- круглий стіл за участю польських експертів компанії Plagiat.Pl “Запобігання плагіату в освітньому та науковому середовищі. Програмні засоби для виявлення можливого плагіату у наукових та академічних роботах” (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Польща, м. Варшава);

- брифінг на тему легалізації перебування в Польщі та огляд основних правових та організаційних моментів навчання – легалізація документів, апостиль, нострифікація, переклади, вступна кампанія (Фундація ADD);

- презентацію стипендіальних і грантових програм, а також порядок подання заяв на фінансування навчання і проведення наукових досліджень у польських ЗВО (SEW  при Варшавському Університеті);

- інтеграційні заходи та екскурсійна програма з оглядом об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Участь у програмі наукового стажування «Академічна доброчесність» дала можливість обмінятися досвідом у проведенні заходів, спрямованих на популяризацію академічної доброчесності в ЗВО України та Європи, ознайомитись із досвідом  щодо вирішення проблеми наукового плагіату, поглибити співпрацю в академічній сфері та підвищити особисту кваліфікацію.