Відбулась ІМ Міжнародна конференція «Діалог культур у Європейському освітньому просторі»

14 травня 2019 року в Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках святкування Дня Європи і Дня науки в Україні пройшла ІV Міжнародна конференція «Діалог культур у Європейському освітньому просторі», яка покликана поширювати досвід щодо підвищення якості підготовки іноземних студентів у ЗВО України, покращувати їх адаптацію у мовному середовищі, створювати умови для науково-дослідної роботи та публічних виступів.

Конференцію було проведено за ініціативи кафедри іноземних мов Навчально-наукового інституту сучасних технологій навчання, за підтримки проектного офісу КНУТД, а також за сприяння «Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP», British Council у рамках проекту «Creative Spark» і «Емігрантського радіо» з Києва.

Співорганізаторами конференції виступили: Донецький національний університет ім. Василя Стуса (м. Вінниця), Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Криворізький національний університет, Швейцарська школа бізнесу в Монтрі (Швейцарія), Україно-американська асоціація працівників вищої школа (США), Академічне співтовариство Міхала Балудянського (Словаччина), компанія «European Education in Ukraine», офіційний центр тестування iTEP «ESL MD inc.», Спілка азербайджанської молоді в Україні, міжнародна компанія «KITE – Art Management & Cultural Industry» (Азербайджан).

Пленарне засідання відкрила проректор з освітньої діяльності Київського національного університету технологій та дизайну, д.т.н., професор Гаркавенко С. С., яка щиро подякувала співорганізаторам, гостям, іноземним студентам, їхнім науковим керівникам, ознайомила присутніх з інформацією про історію й сьогодення КНУТД, його здобутки і нагороди, привабливість у сегментах вітчизняного й міжнародного співробітництва та наголосила на усталеній традиції університету щодо залучення іноземної молоді до наукової активності.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), що реалізується Американськими радами з міжнародної освіти за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні, Тимочко Т., ректор Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, д.філол.н., професор Казарін В. П., ректор Криворізького національного університету, академік АГН України, д.т.н., професор Ступнік М. І., радник з інноваційної діяльності президента Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», к.і.н. Процев’ят Т. І., засновник компанії «Європейська освіта в Україні», партнер Швейцарської школи бізнесу в Монтрі, головний редактор програми «Діалоги про освіту» на «Емігрантському радіо» Нурієв Е. П. о., голова НУО «Euro-Atlantic Communications», к.ф.‑м.н., доцент Шульга В. М., віце-президент Україно-американської асоціації працівників вищої школи, директор міжнародних програм Долиняк-Сайтз О., які відмітили актуальність заходу, його високий рівень, та зазначили, що сучасний стан освітнього процесу вимагає запроваджувати інновації та механізми розвитку науки саме у середовищі студентів і молодих вчених, а в умовах всесвітньої глобалізації знання іноземних мов стають особливо актуальними.

У залі були присутні науково-педагогічні співробітники та студенти-іноземці Київського національного університету технологій та дизайну, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національної академії прокуратури України, Національної академії статистики, обліку та аудиту, Криворізького національного університету, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, Харківського національного медичного університету, Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, Донецького національного університету ім. Василя Стуса (м. Вінниця), Тернопільського національного економічного університету, Ярмукського університету (Йорданія), Сичуанського педагогічного університету (КНР).

На секційному засіданні для іноземних студентів були заслухані цікаві і змістовні доповіді студентів і слухачів підготовчих відділень ЗВО України, що приїхали на навчання з США, Грузії, Туркменістану, Азербайджану, Ірану, Узбекистану, Еквадору, КНР, Південної Кореї, Нігерії, Іраку, Алжиру, Туреччини та інших країн.

Загалом на конференції виступили і надали тези доповідей понад 70 представників професорсько-викладацького складу, молодих вчених, аспірантів і студентів не лише з КНУТД і з університетів-співорганізаторів, але й з провідних ЗВО України та світу, а також фірм-партнерів. Кращі доповіді будуть опубліковані у збірці матеріалів конференції.

Учасники конференції обговорили питання культурних та освітянських традицій, що притаманні України та іншим країнам світу, розвитку сучасних ЗВО, традицій та перспектив навчання іноземних студентів в Україні, аспекти вивчення іноземних мов як чинник зростання професійно-освітніх можливостей громадян інших країн, котрі здобувають вищу освіту в Україні.

У підсумках конференції були висловлені сподівання щодо продовження спілкування на тему включення іноземних студентів у мовне середовище сучасної України у контексті процесів трансформації та глобалізації.