Майже всі заходи з енергоефективності відбуваються в онлайн форматі, участь в яких дозволяє підтримувати рівень професійних знань та відслідковувати зміни в нормативному забезпеченні та практики впровадження енергозберігаючих заходів. Важливо також орієнтуватися в міжнародних програмах фінансової підтримки, про що на форумі було декілька цікавих презентацій.

Працівники Центра енергоефективності  університету взяли участь в форумі під час якого Анатолій Козленко привітав через чат учасників форуму та побажав успіхів в роботі.

З метою розширення експозиції ЦЕ доцільно організувати ряд зустрічей та переговорів із зацікавленими в спільних освітніх програмах спікерами Форуму, в доповідях яких зазначалося важливість підвищення кваліфікації, як тільки дозволить карантинна ситуація.

За ініціативою Держенергоефективності під егідою Міненерго проведено цей  широкомасштабний Всеукраїнський онлайн-форум «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес».

Участь у форумі  взяли:

- Денис Шмигаль – Прем’єр-міністр України;

- Ольга Буславець – Перший заступник Міністра енергетики України;

- Костянтин Гура – В.о. Голови Держенергоефективності;

- Джейсон Пеллмар – Керівник регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові;

- Хлоя Алліо – Представник Делегації ЄС в Україні;

- Марсель Рьотіг – Директор Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні;

- Олексій Рябчин – радник Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Онлайн-форум проводився спільно із партнерами:

• Проєкт GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»;
  • Українсько-данський енергетичний центр;
  • Представництво Фонду ім. Ф. Еберта в Україні;
  • Енергетична Асоціація «Українська Воднева Рада»;
  • Проєкт UNIDO/GEF UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України»;
  • Ініціатива UNIDO – PFAN «Private Financing Advisory Network».

Ключові теми, які було обговорено під час онлайн-форуму:

- пріоритети державної політики у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики;

- нові законодавчі ініціативи, участь в EU Green Deal, міжнародне партнерство;

- біоенергетика як надійний шлях заміщення газу та вирішення енергетичних і екологічних питань громад;

- енергоефективність як складова забезпечення енергонезалежності регіонів;

- особливості реалізації та фінансування «зелених» проектів;

- експрес-огляд успішних «зелених» проектів у регіонах.

Сайт Держенергоефективності: https://saee.gov.ua/uk

29.11.2020