КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

Центр енергоефективності в онлайн засіданні Антикризової ради та УСПП

В онлайн форматі відбулося спільне засідання Антикризової ради громадських організацій та Правління УСПП, до якого долучилися представники Офісу президента, Кабінету Міністрів, профільних ділових асоціацій, ТПП України, банків та наукових інституцій. 

Враховуючи тривалі ділові стосунки в засіданні також взяли участь представники ЦЕ університету, під час якого в чаті Анатолій Козленко запропонував Анатолію Кириловичу повернутися до теми «Енергоефективний університет», доручення щодо розробки якої уже було в минулих рішеннях Антикризової ради, але воно ще не виконано.

Відтак, бізнес закликає владний трикутник Президент-уряд-парламент вирішити до кінця поточного року найбільш вагомі питання, що турбують суспільство та вітчизняний бізнес.   

В Україні сформовано тренд надмірного проникнення імпорту у сектор публічних закупівель, що призводить до скорочення обсягів промислового виробництва, скорочення робочих місць. Так, частка імпорту продукції машинобудування у державних закупівлях складає близько 47%. Корейські електропоїзди, французькі вертольоти, американські патрульні катери, міський електро- та автотранспорт тощо - невичерпний перелік того, що Україна закуповує за кордоном при наявності внутрішнього виробника. Це стосується не тільки техніки і обладнання: в умовах пандемії  імпортуються медичні маски та засоби індивідуального захисту (на суму  70,15 млн.$), хоча українські підприємства наростили обсяги випуску даної продукції. Проблема одна: вона не закуповується в потрібних масштабах органами влади. 

Учасники засідання відзначили катастрофічне погіршення інвестиційного клімату в країні: за 10 місяців 2019 приплив прямих іноземних капіталовкладень був на рівні  $4,5 млрд і вважався недостатнім, втім 2020 “побив рекорд”, показавши лише $221 млн. Відтак, УСПП і Антикризова рада підтримують доопрацювання і якнайшвидше прийняття законопроекту №3760 про “інвестиційні няні”. До нього є низка зауважень, бізнес наполягає, щоб їх було враховано до другого читання, і процес прийняття цього нормативного документу неможливо затягувати далі.

Тут також висловили підтримку законодавчим ініціативам щодо мінімізації негативних наслідків карантину для малого бізнесу. Йдеться про оперативне ухвалення пакету законопроектів (№№4429, 4430 та 4431), що були ініційовані Президентом України.

Щодо промислового комплексу, окрім власне вже названих механізмів локалізації та надання пріоритету українським виробникам в держзакупівлях, в УСПП наполягають на прийнятті  Стратегії розвитку промислового комплексу та плану дій її виконання.

Промисловці очікують на проведення раніше ініційованої зустрічі Президента України для обговорення проблемних питань функціонування індустрії.

Прийняте рішення, а також відповідна заява УСПП і Антикризової ради буде скерована в Офіс президента, Кабмін та Верховну Раду вже в найближчі дні. Саме на основі цих пропозицій ділова громада планує продовжувати діалог із владними партнерами. 

08.12.2020