Підсумки ХХ Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів «Печерські каштани»

Вже двадцятий рік поспіль за ініціативи Київського національного університету технологій та дизайну проходить конкурс молодих дизайнерів модельєрів «Печерські каштани»!

Щорічно в конкурсі беруть участь понад 300 конкурсантів з різних міст України, Європи та всього світу. Цільова глядацька аудиторія, що становить близько 5000 осіб, складається зі студентства, провідних фахівців індустрії моди та шоу-бізнесу, керівників та власників підприємств бізнесу, легкої промисловості, закордонних гостей.

Цього року, пандемія не дозволила провести конкурс у звичному для нас форматі. Але це не завадило провести конкурс дистанційно і підтримати його рівень та значимість для студентів.

Конкурс проходив в три етапи:

Перший – відбірковий (учасники надсилали свої ескізи, за якими журі вирішувало проходження на наступний етап);

Другий – виготовлення колекцій учасниками, та підготовка до відео – презентацій робіт;

Третій – фінальний  (учасники надсилали відеоматеріали згідно до вимог, де демонстрували вже готові колекції). Професійне та компетентне журі дистанційно оцінювали роботи.

23.12.2020 року члени журі зібрались щоб затвердити результати, обрати  лауреатів конкурсу та номінанта на Grand Prix ХХ Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів – модельєрів «Печерські каштани»!

Творча концепція цьогорічного конкурсу - «Історія конкурсу в історії університету» - не є випадковою, адже наш славетний Київський національний університет технологій та дизайну святкує своє 90-річчя!

Головним задумом конкурсу було, є і залишається знаходження мінливої мови спілкування молоді з мистецтвом костюма, вихід за рамки повсякденності, відверте демонстрування «провокативних» ідей у формі та оздобленнях відповідно образу костюма.

Grand Prix

ІІІ місце «Я дихаю тобою» автор Ілюк Іванна

ІІ місце «Folkgrafia» автор Навроцька Анастасія Антонівна

І місце «Реінкарнація» автор Сажин Наталия Вячеславовна

Конкурсантів оцінювало професійне та компетентне журі:

Марина Колосніченко

д.т.н., професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Член спілки дизайнерів України, декан факультету дизайну КНУТД (Київ, Україна)

Людмила Зубкова

професор, декан факультету індустрії моди

Анна Сімак

Dr. ofArts, професор, декан факультету образотворчого мистецтва та дизайну, Державного педагогічного університету ім. І. Крянге (Кишинів, Молдова)

Анжела Скрипченко

PhD, професор, департамент текстилю та поліграфії Технічного університету Молдови (Кишинів, Молдова)

МашаМанюк

директор агенції моделей linea 12 (Київ, Україна)

Корсуненко  Олена

дизайнер, виконавчий директор ТОВ «Фешн Продакшн Центр» (Київ, Україна)

В’ячеслав Дюденко

топ-стиліст, власник салонів краси Д2.

Ірина Дюденко

топ-модель, режисер-постановник

Тетяна Ніколаєва

к.т.н., професор, завідувач кафедри художнього моделювання костюма КНУТД, член Правління спілки дизайнерів України (Київ, Україна)

Іван Фролов

дизайнер, засновник бренду модного одягу FROLOV (Київ, Україна)

Калина Пашкевич

д.т.н., професор, Член спілки дизайнерів України, професор кафедри ергономіки і дизайну КНУТД (Київ, Україна)

Наталія Остапенко

д.т.н., професор, Член спілки дизайнерів України, завідувач кафедри ергономіки і дизайну КНУТД (Київ, Україна)

Тетяна Андонова-Ніколаєва

викладач Київського інституту Технологічного університету Цілу

Наталія Чупріна

д. мист., професор, Член спілки дизайнерів України, професор кафедри художнього моделювання костюма,

Ірина Приходько-Кононенко

к.т.н., доцент, Член спілки дизайнерів України, доцент кафедри ергономіки і дизайну

Олена Колосніченко

д.мист., професор, Член Національної Спілки художників України, Член Спілки дизайнерів України

Надія Кудрявцева

доцент, провідний ТОП-стиліст кіно та телебачення, Член Спілки дизайнерів України

Вітаємо переможців!

Бажаємо подальшого творчого шляху, натхнення та підкорення вершин!

Дипломи учасники зможуть отримати дистанційно.

Вручення Дипломів Лауреатів та Переможців конкурсу відбудеться у Київському національному університеті технологій та дизайну!