Круглий стіл «Удосконалення практики захисту прав споживачів фінансових послуг в умовах цифровізації та європейського поступу України»

25 лютого 2021 р. на факультеті економіки та бізнесу Київського національного університету технологій та дизайну пройшов круглий стіл на тему «Удосконалення практики захисту прав споживачів фінансових послуг в умовах цифровізації та європейського поступу України» в рамках впровадження у Київському національному університеті технологій та дизайну Модуля Жана Моне «Роль захисту споживачів фінансових послуг для фінансової стабільності в цифрову епоху: європейські підходи».

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася проректор з наукової та інноваційної діяльності, д.е.н., професор Людмила Ганущак-Єфіменко.

Основним модератором зустрічі виступила декан факультету економіки та бізнесу, д.е.н., професор Олександра Ольшанська.

З презентаціями, які викликали жваву дискусію та багато запитань як від студентів, так і від викладачів, виступили такі спікери:

Ніколь Борт, проєктний менеджер, платформа «ФінСкарга», тема доповіді: «ФінСкарга – незалежна платформа медіації скарг споживачів фінансових послуг»;

Наталія Єсіна, Українська Гельсінська спілка з прав людини, координаторка правопросвітнього напряму, тема доповіді: «Практика відновлення порушених прав вимушено переселених осіб-споживачів фінансових послуг»;

Дарков Василь Миколайович, ГО «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг», голова правління, Об’єднання учасників фінансового ринку України, голова комітету з питань захисту прав та законних інтересів споживачів фінансових послуг, експерт Національного банку з питань захисту прав споживачів фінансових послуг, тема доповіді: «Законодавче забезпечення захисту прав та законних інтересів споживачів фінансових послуг» ;

Людмила Гуляєва, Академія праці, соціальних відносин і туризму, кандидат економічних наук, доцент, експертка з фінансової грамотності, фандрейзингу та бізнес-планування, тема доповіді: «Підвищення фінансової грамотності людей з інвалідністю як запорука безпечного споживання фінансових послуг»;

Ольга Швагер, Сумський державний університет, асистент кафедри міжнародного, європейського права та цивільно-правових дисциплін, тема доповіді: «Діджиталізація ринку фінансових послуг: питання захисту прав споживачів»;

Viktoriia Koilo, PhD, Associate Professor, Norwegian University of Science and Technology (Ålesund), тема доповіді: «Interaction of financial services consumers with financial institutions in Norway»;

Катерина Черкашина, Київський національний торгово-економічний університет, кандидат економічних наук, доцент, тема доповіді: «Moral hazard у площині взаємовідносин учасників ринку фінансових послуг»;

Вікторія Кремень, Київський національний університет технологій та дизайну, доктор економічних наук, тема доповіді: «Вплив політики захисту прав споживачів фінансових послуг на фінансову стабільність»;

Антоніна Вергун, Київський національний університет технологій та дизайну, кандидат економічних наук, доцент, тема доповіді: «Модуль Жана Моне ЄС Еразмус+ «Роль захисту споживачів фінансових послуг для фінансової стабільності в цифрову епоху: європейські підходи» та його вплив на обізнаність споживачів фінансових послуг».

Модератори зустрічі – команда викладачів Модуля Жана Моне д.е.н., проф. Вікторія Кремень, к.е.н., доц. Антоніна Вергун та к.е.н., доц. Андрій Семеног – висловлюють щиру вдячність за допомогу і сприяння у реалізації Модуля та проведенні круглого столу ректору, д.е.н., проф. Івану Грищенку, проректору з науково-педагогічної діяльності, д.е.н., проф. Оксані Моргулець, проректору, к.е.н. Михайлу Вергуну, завідувачу кафедри фінансів та фінансово-економічної безпеки, д.е.н., проф. Ірині Тарасенко, професору кафедри фінансів та фінансово-економічної безпеки, д.е.н., проф. Валентині Левченко, професорсько-викладацькому складу та студентам факультету економіки та бізнесу КНУТД.