Відбулась VІ Міжнародна конференція «Діалог культур у Європейському освітньому просторі»

11 травня 2021 року в Київському національному університеті технологій та дизайну в рамках святкування Дня Європи і Дня науки в Україні відбулась VІ Міжнародна конференція «Діалог культур у Європейському освітньому просторі», яка покликана поширювати досвід щодо підвищення якості підготовки іноземних студентів у ЗВО України, покращувати їх адаптацію у мовному середовищі, створювати умови для науково-дослідної роботи та публічних виступів.

Конференцію було проведено за ініціативи кафедри іноземних мов Навчально-наукового інституту права та сучасних технологій навчання за сприяння програми підтримки підприємництва у системі вищої освіти Creative Spark Британської Ради, яка спільно реалізується Київським національним університетом технологій та дизайну та Саутгемптонським університетом з Великої Британії, Міжнародної культурно-освітньої асоціації (ICEA) зі Сполучених Штатів Америки, Азербайджанського культурного центру ім. М. Магомаєва і Спілки письменників Азербайджану.

Співорганізаторами конференції виступили: Донецький національний університет ім. Василя Стуса (м. Вінниця), Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, Київський національний лінгвістичний університет, Криворізький національний університет, Швейцарська школа бізнесу в Монтрі (Швейцарія), Азербайджанський державний педагогічний університет, Ташкентська медична академія (Узбекістан), кафедра україністики Інституту слов’янської філології Вроцлавського університету (Польща), Міжнародна культурно-освітня асоціація (США), Академічне співтовариство Міхала Балудянського (Словаччина), Мовний центр Стамбульського університету, компанія European Education in Ukraine, Спілка азербайджанської молоді в Україні.

Учасники конференції щиро подякували адміністрації Київського університету технологій та дизайну, співорганізаторам, гостям, студентам, їхнім науковим керівникам і наголосили на привабливості університету в сегментах вітчизняного й міжнародного співробітництва та на його усталеній традиції щодо залучення іноземної молоді до наукової активності.

Ректор Криворізького національного університету, академік АГН України, д.т.н., професор Ступнік М. І., в. о. ректора Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, д.філол.н., професор Казарін В. П., проректор з міжнародних відносин Азербайджанського державного педагогічного університету, д.філол.н., професор Хусейнова М. Н. к., директор Мовного центру Стамбульського університету, PhD, доцент Йилмаз Мехмет Я., завідувач кафедри україністики Інституту слов’янської філології Вроцлавського університету, д.філол.н., професор Юзьвікевич П., завідувачка кафедри мов Ташкентської медичної академії, к. філол. н., доцентка Абдуллаєва Р. М., голова Азербайджанського культурного центру ім. М. Магомаєва, народний артист України, Посол миру Аббасов Г. Г. о., заслужений діяч мистецтв України М. В. Лисенко, засновник компанії «Європейська освіта в Україні», партнер Швейцарської школи бізнесу в Монтрі Нурієв Е. П. о., член Спілки письменників Азербайджану Тюркоглу І., віце-президент Міжнародної культурно-освітньої асоціації, директор міжнародних програм Долиняк-Сайтз О. відмітили актуальність заходу, його високий рівень, та зазначили, що сучасний стан освітнього процесу вимагає запроваджувати інновації та механізми розвитку науки саме у середовищі студентів і молодих вчених, а в умовах всесвітньої глобалізації знання іноземних мов стають особливо актуальними.

Для участі в конференції надали тези доповідей понад 80 представників професорсько-викладацького складу, молодих вчених, аспірантів і студентів не лише з КНУТД і з університетів-співорганізаторів, але й з провідних ЗВО України та США, Польщі, Чехії, Грузії, Туркменістану, Азербайджану, Ірану, Узбекистану, Еквадору, КНР, Південної Кореї, Нігерії, Іраку, Алжиру, Туреччини та інших країн, а також фірм-партнерів. Кращі доповіді будуть опубліковані у збірці матеріалів конференції.

Автори тез доповідей порушили питання про культурні та освітянські традиції, що притаманні України та іншим країнам світу, розвиток сучасних ЗВО, традиції та перспективи навчання іноземних студентів в Україні, аспекти вивчення іноземних мов як чинник зростання професійно-освітніх можливостей громадян інших країн, котрі здобувають вищу освіту в Україні.

У підсумках конференції були висловлені сподівання щодо продовження спілкування на тему включення іноземних студентів у мовне середовище сучасної України у контексті процесів трансформації та глобалізації.