ПІДСУМКИ I ВСЕУКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНТСЬКОГО КОНКУРСУ ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА «ЗІРКОВА ПІСНЯ»

21 грудня 2021 року відбувся завершальний етап I-го Всеукраїнського студентського конкурсу вокального мистецтва «Зіркова пісня 2021».

У конкурсі взяли участь студенти з усієї України віком від 17 років. Конкурс відбувався трьома етапами. Після 1-го і 2-го етапів конкурсу, які проводилися в онлайн-режимі, журі відібрало 20 претендентів на перемогу.

Виступи учасників оцінювало зіркове журі: Тетяна Піскарьова, заслужена артистка України, співачка; Вячеслав Довженко, відомий актор театру і кіно, заслужений артист України; Тетяна Кисляк, заслужена артистка України, співачка; Михайло Брунський, заслужений артист України, композитор, співак; Сергій Журавський, кінопродюсер, в. о. керівника ГО «Україна ХХІ століття»; Анфіса Коленко завідувачка кафедри сценічного мистецтва КНУТД, кандидат педагогічних наук, доцент.

Голова журі конкурсу – Олександр Тарасенко, заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національної опери України, доцент Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Голова оргкомітету конкурсу – Іван Грищенко, заслужений працівник освіти України, професор, доктор економічних наук, академік НАПН України, ректор КНУТД.

Учасники конкурсу продемонстрували справжню любов до вокального мистецтва й безмежні духовні й творчі можливості та професійно втілили задум композитора на сцені. Багато творів представлених на конкурс глибоко вразили стрімкою подачею музичного матеріалу, широтою засобів сценічної виразності та вокальної інтонації, що створювало мелодійно-гармонійну картину вокального твору. Журі оцінило виконавську майстерність учасників конкурсу, високопрофесійну роботу їх керівників, яка проявилася у професійній вокальній підготовці та вмінні студентів, а також, створення художнього образу сольних вокальних творів. При визначенні переможців журі звертало увагу на вибір музичного репертуару, вокальну культуру виконання, розкриття музичного образу, якість музичного матеріалу.

За результатами підсумкового концерту було оголошено переможці та відбулася урочиста нагорода дипломами I–III ступенів лауреатів конкурсу та нагородження почесними грамотами учасників.

Голова оргкомітету Іван Грищенко виступив з привітальною промовою на адресу учасників конкурсу та особисто нагородив дипломами лауреата конкурсу переможців:

I місце (Диплом лауреата  I-го ступеня)

• Дар’я Яцина, КНУТД, 2 курс, сценічне мистецтво.

II місце (Диплом лауреата II ступеня)

• Артур Тищенко, КНУКіМ, 3 курс, сольний спів;
  • Христина Нікачало, КНУТД, 1 курс, сценічне мистецтво.

III місце (Диплом лауреата III ступеня)

• Владислав Ляпін, КНУКіМ, 1 курс, естрадний вокал;
  • Тетяна Огій, КНУТД, 2 курс, сценічне мистецтво.

Завданням конкурсу було виявлення талановитої творчої молоді, підвищення рівня виконавської майстерності, взаємозбагачення творчих студентів та обмін досвідом, сприяння подальшому розвитку молодих талановитих виконавців. Вважаємо основне завдання конкурсу виконано.

Дякуємо всім причетним до конкурсу за незабутні враження!

06.02.2022