ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ В УНІВЕРСИТЕТІ «РАЗОМ З КОБЗАРЕМ ДО ПЕРЕМОГИ»

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т. Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець і сьогодні надихає патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. У цей день урочисті заходи проводяться по всій країні, і також у КНУТД. Незважаючи на тривожний ранок і ракетні атаки по всій країні, в нашому університеті відбувся концерт «Разом з Кобзарем до ПЕРЕМОГИ». Відкрив концерт Іван Грищенко, ректор КНУТД, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Розпочався концерт з ушанування пам’яті великого Кобзаря безсмертними рядками у виконанні студентів БАМПск-22: Юрія Швеця, Тетяни Мірошніченко і Олександра Скачедуба, вихованців акторської майстерні Віталія Кіно.

Мені однаково, чи буду
Я жить в Україні, чи ні.
Чи хто згадає, чи забуде
Мене в снігу на чужині –
Однаковісінько мені.

Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять…
Ох, не однаково мені.

У концерті взяло участь чимало видатних майстрів української естради:

Маестро Володимир Гришко, народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, повний кавалер ордену «За заслуги», Соліст Metropolitan Opera New York.

Петро Чорний, український співак, музикант, композитор та актор, заслужений артист України, як називають в народі «Чорне золото України»;

Міла Нітіч, українська співачка, фіналістка телепроєкту «Шанс, лауреатка «Золотої зірки Алли» на міжнародному конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі, учасниця українського відбору «Євробачення 2011», лауреатка премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Рейтинг»;

Анатолій Говорадло, соліст легендарного українського гурту «Світязь», музикант, композитор, співак, заслужений артист України;

Ігор Гаврилюк, поет і композитор, соліст-вокаліст Тернопільської обласної філармонії, який заспівав разом з Михайлом Кулиняком – екс-міністром культури України та нині деканом Факультету культурних і креативних індустрій КНУТД.

Оксана Пекун, українська естрадна співачка, телеведуча, музична керівниця та ведуча програми «Фольк-music», народна артистка України;

Ілона Савицька, молода українська співачка.

Особливо приємно, що актова зала була повна глядачів і слово Шевченка звучало як гімн нескореності нації. Його вічні слова надихають і звучать як пророцтво: «І вам слава, сині гори, Кригою окуті! І вам, лицарі великі, Богом не забуті. Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!». Тарас Шевченко прожив лише 47 років, він завжди залишався сином своєї землі, пам’ятав її і сумував за нею, як за матір’ю. І сьогодні ми гідно несемо в серці пам‘ять про українського пророка – ВЕЛИЧНОГО КОБЗАРЯ.

12.03.2023