ТИЖДЕНЬ ІНОЗЕМНИХ МОВ У КНУТД

З 1 – 5 травня 2023 р. за ініціативи кафедри філології та перекладу ІПСТ відбувся навчально-організаційний та культурно-виховний захід «Тиждень іноземних мов – 2023». Працювали секції англійської, німецької, словацької та італійської мов. У рамках Тижня іноземних мов проведено тематичні заняття, присвячені культурі та історії різних країн, вікторини, конкурси, презентації та доповіді студентів.

1 травня 2023 року в групі БВМ1-21 Яна Абсалямова, доцент кафедри філології та перекладу провела тематичний вечір, присвячений мові та культурі  Словаччини. Студенти виступали з презентаціями англійською мовою, у яких представили пізнавальні факти про мову, культуру, традиції, природу, історію країни, ознайомилися з особливостями її архітектури готичного стилю, історичними пам’ятками: фортецями, замками, соборами. Також студенти із задоволенням взяли участь у країнознавчій вікторині.

Cекція німецької мови організувала серію тематичних занять:

3 травня 2023 року на 4 парі для студентів 3 курсу Факультету дизайну провели віртуальну екскурсію містом Майнц та музеєм Йоганна Гуттенбурга, засновника друкарства. Екскурсія присвячена Всесвітньому дню книги, який ЮНЕСКО не випадково визначило в один день із Днем В. Шекспіра (23 квітня). Захід провела ст. викладачка Т. Кетова.

5 травня 2023 року на 3 парі для студентів 2 курсу, які обрали як ДВВС «Німецьку мову», було проведено «Літературне заняття». На занятті, відповідно до змісту вірша німецького поета Генриха Гейне, була обговорена тема розвитку такої надважливої в наш час компетенції як «Емоційний інтелект».

4 травня 2023 на 4 парі студенти групи «Німецька мова-22 (А1)» підготували до уроку тему "Berlin multikulturell". Здобувачі освіти виступили з доповідями та презентаціями про столицю та найбільше місто Німеччини. Особливу увагу приділили подіям, що пов’язані з падінням Берлінського муру та об'єднанням Німеччини. Захід провела доцент О. Синявська.

5 травня 2023 на 2 парі студенти 2 курсу групи НМ2.1-22 на занятті "Lust auf Kino?" запропонували найцікавіші фільми до перегляду. Насамперед їх зацікавили кінокартини, які створено режисерами, сценаристами та акторами німецького походження.

1 травня 2023 року у групі БДг2-21 Світлана Лєбєдєва, ст. викладач кафедри філології та перекладу провела тематичний вечір, присвячений незвичайним історіям створення італійських кулінарних рецептів.

Упродовж тижня викладачі кафедри філології та перекладу в рамках Тижня іноземних мов залучили студентів до британської культури. У заходах, присвячених культурі Великої Британії взяли участь гр. БДм3-21, БДг5-22, БДм1-22, БШМК-21, БДг5-22.

2 і 5 травня 2023 ст. викладачі Ірина Пшенична з гр. БДг5-22, Ірина Гладуш з гр. БШМК та Світлана Краснюк з гр. БДм3-21 провели "Вечір британської культури". На заході заслухали презентації та доповіді студентів.

5 травня 2023 здобувачі групи БДм1-22 представили презентації, у яких висвітлили найяскравіші факти історії Великої Британії, здійснили відео-подорож цікавими місцями країни, обговорили британську культуру в контексті сучасних тенденції розвитку моди, музики та мистецтва. Захід провела доцент Наталя Гудкова.

Протягом тижня викладачі кафедри філології та перекладу в рамках заходу також залучили студентів до американської культури. У заходах, присвячених американській культурі взяли участь гр. БШ-20, БПТ-20, БСЕП-22, БЕМБ-22, БХФ-225.05, БДс 1-20, Бдс 2-20, БПМ-22, БМЕк – 21, БМТБ -21, БП-19.

1 травня 2023 року на 2 парі організували Вечір американської культури у гр. БМБ-22, БПМ-22. Захід провела ст. викладачка Інна Бороліс. Студенти підготувалі презентації про цікаві факти з історії США, про міста Нью-Йорк та Вашингтон. Розповідали про такі символи як Uncle Sam, a bald eagle та про символи на американському прапорі.

Також відбувся перегляд відео «7 Secrets Every NYC Tourist Needs To Know!» «TOP 10 Things to do in WASHINGTON, D.C.».

2 травня 2023 року на 3 парі відбувся творчий вечір, який передбачав перегляд відеофрагменту з серіалу «Друзі» та складання реплік до відео у правильному порядку, розповіді студентів про визначні місця в США, великі міста, національні свята, відомих особистостей. Захід провела ст. викладачка Інна Махович.

4 травня 2023 року на 1 парі студенти груп БМЕк-21, БМТБ-21, БП-19 взяли активну участь у заході, присвяченому ознайомленню з історією, географією та культурою Сполучених Штатів Америки. Головною метою зустрічі було розширити знання студентів про аспекти американської культури, політичного устрою, цікаві історичні події та особистостей, найвідоміші географічні місця США. Захід проведено ст. викладачкою Людмилою Роєнко.

4 травня 2023 року для гр. БАМП-22, БДо-22 проведено заняття присвячене «Шекспірівськім читанням». Cтуденти декламували уривки з улюблених творів В. Шекспіра. Також відбувся перегляд фільму основаного на драматичному творі В. Шекспіра «Буря» (1612 р.) з подальшим обговоренням (трагікомедія, казка-напуття щодо поведінки людей у суспільстві). Захід провела ст. викладачка Світлана Краснюк.

Конкурс ілюстрацій, переклад сонетів і перегляд онлайн-екскурсії були проведені в гр. БДг1-21, БДАск-22, БІП1-22, БХТ-21, БАМП2-22. Заходи провели доцентка Ксенія Кугай, ст. викладачка Світлана Кузьміч, ст. викладачка Світлана Гончаренко, ст. викладачка Віталіна Денисенко.

1–5 травня здобувачі освіти 1, 2, 3 курсів груп БМек, БМТБ -21, БХТ-21, БДс2-22, БДс2-22, БППк-22, БШМКск-21, БНт-22, БДс 1-20, Бдс 2-20, БПМ, БМБ-22, БДО2-22, БДа-ск-22, БІП2-22, БІТ2-22 , БІСт1-22, БА-22, БАм 1,2-21, БХТ-20 взяли участь у країнознавчій вікторині (відп. ст. викл. Віталіна Денисенко).

Призові місця вибороли такі групи студентів:

І місце – гр. БДс 1-20 та Бдс 2-20 (Факультет дизайну);

ІІ місце – гр. БДС1-21 (Факультет дизайну);

ІІІ місце – гр. БХТ-21 (Факультет ХБТ).

Дякуємо всім за активну участь і вітаємо з перемогою!