КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA RU EN

СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ КНУТД ЗАВІТАЛИ НА ВИСТАВКУ МАЙСТРА ШРИФТІВ ВАСИЛЯ ЧЕБАНИКА

13 вересня 2023 року з метою обміну досвідом студенти Київського національного університету технологій та дизайну, кафедри графічного дизайну, разом з викладачами дисципліни шрифти і типографіка проф. Гула Є.П, доц. Бернат Л.А. і доц. Послевський С.В. відвідали  персональну виставку Василя Чебаника, яка відбулась в університеті ім. Бойчука.

Василь Чебаник професор, заслужений діяч мистецтв України, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка провів авторську екскурсію персональною виставкою,  на якій була представлена колекція робіт авторських шрифтів.

Персональна виставка творів Василя Чебаника

Виставка стала своєрідним мостом між поколіннями, об'єднавши студентів, викладачів та професіоналів у спільному захопленні і вдосконаленні мистецтва шрифту. "Без національного шрифта не має нації", — ці слова Василя Чабаника стали основною ідеєю його персональної виставки. Автор підняв питання не тільки естетичне, але і глибоко політичне: "Україна досі під візуальною окупацією Московії."

"Слова Василя Чебаника відкривають новий вимір у сприйнятті шрифту," — поділилася думкою одна зі студенток кафедри графічного дизайну. "Вони змушують нас замислитися над тим, як ми можемо використовувати дизайн для підтримки нашої національної ідентичності."

Студенти кафедри графічного дизайну на зустрічі з Василем Чебаником

"Це було неймовірно надихаюче," сказала одна зі студенток кафедри графічного дизайну. "Відвідування такої виставки — це найкращий спосіб зрозуміти, наскільки шрифт може бути більше, ніж просто інструментом передачі тексту. Він може бути справжнім мистецтвом, що глибоко взаємодіє з глядачем."

Зустріч з Василем Чебаником була не просто можливістю для студентів ознайомитися з шедеврами одного з провідних шрифтових дизайнерів України, але й унікальним шансом обмінятися досвідом і знаннями в області шрифтів і типографіки. Викладачі підкреслили важливість подібних екскурсій у формуванні професійного погляду майбутніх дизайнерів.

Святослав Подлевський, Євген Гула і Леонід Бернат

Чабаник пропонує поглянути на шрифт не лише як на елемент дизайну, а як на символ культурної ідентичності. Він вважає, що візуальний мовний код може служити міцним засобом для формування національного самосвідомства, що є надзвичайно актуально для сучасної України.

Екскурсія на виставку стала можливістю не лише познайомитися з різноманітністю шрифтів, які створив Чабаник, але й з його глибокими переконаннями про роль типографіки в боротьбі за національну незалежність. Викладачі та студенти були у захваті від того, як можна зробити шрифт політично зарядженим і культурно значущим.

Завідувач кафедри графічного дизайну Євген Гула поруч з професором Василем Чебаником

Виставка і слова Чабаника спонукали до рефлексії не тільки майбутніх дизайнерів, але й всіх, хто цінує культурну унікальність та самобутність України. Вони стали потужним нагадуванням про те, що шрифт і типографіка можуть бути не просто інструментами комунікації, а й засобами для зміцнення національного духу.

15.09.2023