КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ УПРАВЛІННЯ ТА БІЗНЕС-ДИЗАЙНУ ЗА ПРОГРАМОЮ ERASMUS+ В ЕСТОНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ПІДПРИЄМНИЦТВА МАЙНОР (EUAS, М. ТАЛЛІНН)

Незважаючи на вкрай важкі обставини та складні умови, які сьогодні переживає наша країна, у Київському національному університеті технологій та дизайну цього року, завдяки всебічній підтримці ректора Університету, академіка Івана Грищенка, не тільки не призупинена, а й значно активізувалась міжнародна проєктна діяльність та міжнародна академічна мобільність викладачів та студентів.

Зокрема, на факультеті управління та бізнес-дизайну за останні два роки було  подано більше 20 заявок на реалізацію програм ERASMUS+ КА 1 та КА 2, серед яких – 17 заявок з партнерськими університетами з 11 європейських країн щодо академічної мобільності студентів та викладачів. За організаційної підтримки проректора з наукової та інноваційної діяльності Людмили Ганущак-Єфіменко та декана ФУБД Олександри Ольшанської, ініціатором багатьох проектів ERASMUS+ стала професор кафедри маркетингу та комунікаційного дизайну Олена Чернявська.

Однією з перших виграних заявок на програму ERASMUS+ КА1, була спільна заявка з Естонським університетом підприємництва Майнор (EUAS, м. Таллінн), куди у вересні 2023 року відправились на навчання студенти 2 курсу факультету управління та бізнес-дизайну Київського національного університету технологій та дизайну спеціальності 075 Маркетинг  Катерина Мацюк, Надія Булехва та Дмитро Моргулець, які пройшли відбір на цю програму. Згідно підписаній угоді вони навчаються на освітній програмі «Creativity and Bussiness Innovation» в Естонському університеті підприємництва Майнор.

Наших студентів тепло зустрічали координатор ERASMUS-офісу Університету Марі-Ліз Тулев, керівник наукової частини Марина Ярвіс та викладач-дослідник Ольга Прокопенко.

Наші студенти приступили до навчання відразу по прибутті до естонського університету, вони вивчають англійською мовою «Sales and market mechanisms»,  «Public speaking», «Creativity as a scientific field of study», «Teamwork», «Innovation strategy» та ін.

Радо вітали наших студентів їх колеги – естонські студенти та студенти з інших країн світу, які навчаються у Майнорі.

Крім того, в Естонському університеті підприємництва 5 жовтня 2023 року проходила 11 Міжнародна наукова конференція «You have been replaced by AI» («Вас замінив штучний інтелект»). І наші студенти з великим задоволенням взяли участь у її роботі, були присутніми як на пленарному засіданні, так і на засіданнях секцій конференції.

Слід підкреслити, що для студентів Програма ERASMUS+ КА1 надає унікальні можливості вивчати дисципліни в європейському виші, спілкуватися зі своїми однолітками – представниками різних країн і, відповідно, культур, познайомитись з країною, зокрема з містом Таллінн, його історичними та архітектурними пам’ятками, побувати на великій міжнародній конференції, покращити та поглибити свої знання іноземної мови тощо.

Катерина Моцюк, студентка: «Це надзвичайно цікавий досвід, навчання відбувається на високому рівні, мої очікування справдились, окрім нових знань, я отримую величезний досвід міжкультурного спілкування, пізнаю нові місця та нових людей, покращую свої знання іноземної мови. Рекомендую всім долучатись та брати участь  у програмах академічної мобільності студентів за підтримкою ERASMUS+».

Щиро бажаємо нашим студентам успіхів у навчанні, набуття нових знань та навичок,  вдосконалення мовних компетентностей та, безумовно, нових цікавих зустрічей, знайомств та друзів!

 

12.10.2023