КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПУ НА ТВОРЧІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ У 2024 РОЦІ

Відповідно до проєкту Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році вступники на творчі спеціальності обов’язково складатимуть НМТ і творчий конкурс. Це дасть можливість вступнику подавати заяви для вступу не лише на мистецькі, але й на всі інші спеціальності.

Планується, що для вступу і на бюджет, і на контракт вступники мають скласти НМТ з чотирьох предметів. Три предмети будуть обов’язковими (українська мова, математика, історія України), а один предмет – за вибором учасника (українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова). Замість результатів НМТ 2024 року, можна буде використати результати НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту.

Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті триватиме з 14 березня до 11 квітня 2024 року і відбудеться дистанційно. Щоб зареєструватися для участі в НМТ, вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет учасника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Творчий конкурс вступники будуть проходити у закладі освіти, до якого планують вступати. В Київському національному університеті технологій та дизайну це такі спеціальності:

017 Фізична культура і спорт (освітня програма «Фітнес та рекреація»)

022 «Дизайн» (освітні програми: «Графічний дизайн», «Мультимедійний дизайн», «Дизайн одягу», «Дизайн середовища»)

023  Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (освітня програма «Цифрове мистецтво»)

026 Сценічне мистецтво (освітня програма «Акторська майстерність та продюсування»)

Творчий конкурс є ключовим критерієм для вступу на мистецькі спеціальності і має найбільший вплив на конкурсний бал – 60%. Результати НМТ мають меншу роль у формуванні вступного бала – по 10% конкурсного бала за кожний предмет. Для вступу на творчі спеціальності в разі розподілу ваги балів між ТК і НМТ на рівні 60-40 – бали з кожного предмета НМТ відіграватимуть невирішальну роль у сумі загального вступного бала, але все ж будуть мати місце.

За бажанням вступники можуть пройти короткострокові підготовчі курси з вступних випробувань (творчого конкурсу) за спеціальностями: 022 Дизайн; 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (https://knutd.edu.ua/admissions_main/zno/).

19.03.2024